Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading



 Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Как почистих катализатора
 Мнение Публикувано на: 13 Авг 2019, 08:28 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2005, 13:24
Мнения: 709
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra
Жегите започнаха, работата в офиса намаля и като следствие започнах да си мисля за глупости 8) . При усиленото ми ровене из мрежата и гледане на youtube попаднах на този продукт на Mannol - Catalytic System Cleaner, и се оказа че може да се закупи тук.

Dedra-та от подписа навърши 23 години и откакто я имам (11-та година) винаги е получавала похвали при минаване на ГТП по отношение на изгорели газове. С оригиналния катализатор си е и никога не е карана на друго гориво освен бензин. Нямам никакво намерение да я сменям за нещо друго и искам да и продължа живота колкото се може повече... Тази добавка би могла да ми помогне за това.

Питах във FIAT-форума дали някой е ползвал това чудо на химията и за някакви отзиви от прилагането му - без особен резултат Не намерих отзиви при ровенето ми в интернет, само едно видео как се ползва.

От една страна мога да се доверя на производителя (Mannol), (над 5 години ползвам [за Fiat-чето вече трета] добавката им "Motor Doctor" при всяка смяна на маслото на дигателя и смятам да продължавам така), от друга (според мен) съществуват известни рискове при ползването на този препарат (очевидно се развива много висока темперaтура на изгорелите газове, защото е написано процедурата да се прекрати, ако изпускателния колектор почервенее...) и исках да събера мнения от първа ръка.

Така или иначе поръчах препарата, доставиха ми го и преди три дни проведох операцията без никакви (лоши) последици. Дали има ефект - един господ знае. Субективно (може би си внушавам) усещането е за добре работещ катализатор - не мирише почти на нищо от ауспуха при работещ и загрял двигател.

Прилагам няколко снимки:

Изображение
това е системата за вливане на препарата в двигателя

Изображение
това е преди да започна процедурата, оставил съм двигателя да позагрее.

Изображение
така се забожда иглата в бутилката

Изображение
другия край (с нещо като разпръсквател е) го поставих съгласно инструкциите - след въздушния филтър. В моя случай отхлабих скобата, поиздърпах въздухопровода от накрайника на кутията на филтъра и можах да набутам накрайника.

Изображение
това е "модифицирания" вид на установката, с която всъщност завърших процедурата. Реших, че е по-добре да скъся маркучите, защото са прекалено дълги и (според мен) течността не тече със скоростта, която исках.

Самата течност е силно летлива, почти без мирис. След като почнах да я "вливам" във въздуховода нищо в работата на двигателя не се промени. Повечето време оборотите бяха на празен ход (850-900), около 10 минути я държах на 1500. Не съм доволен от самите маркучета и чатите по тях - много "афиф" са. Игличката (на снимка 3) е като за подкожна инжекция на бебенца. Самата игличка е с едно тънко маркуче завършващо с пластмасов накрайник, в който влиза филтърче (бялото нещо на последната снимка) и след него диаметъра на тръбичката е като на медицинска система за вливане. Докрая си е като такава система.

Не можах да завърша процедурата за 45 минути, както пише в упътването - отне ми поне час и половина. Отдавам го на тънката игличка и маркученце. Ако някога повтарям процедурата - със сигурност ще си купя една медицинска система от аптеката - със сигурност ще изтича по-бързо, а на самата система си има устройство за регулиране на скоростта на изтичане (капане).

Както казах по-горе - обективно не мога да кажа нищо за ефекта от препарата. Иначе съм доволен, имам чувството че върши работа.

Наздраве! cheers

_________________
::::: Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::


::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 





Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов