Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Стъкла на фарове на дедра
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2010, 15:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 08:44
Мнения: 1423
Местоположение: София
що бе?

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Delta 1.6/16V, АГУ, '97 (Reborned)
Lancia Dedra 1.8/16V, 115hp, '96 (R.I.P.) (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=26664)
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ, '90 (EX)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Стъкла на фарове на дедра
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2010, 17:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2009, 16:12
Мнения: 1106
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Dedra (кашон на колела)
Непригодени са тези къстъм фарове! Било то самоделки или турски от магазините за аксесуари. В повечето страни са и незаконни. Много блестят и дори само на къси при движение срещу такава кола ти влизат в мозъка..

- - и още нещо. Като я караш на мивка не е много препоръчително да ти минават фарчетата (плексигласа) с водоструйката, дере.

_________________
ZLA83500000199107


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Стъкла на фарове на дедра
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2010, 00:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 05 Авг 2007, 20:27
Мнения: 1055
Местоположение: Варна
Кара: Жигули EVOlution
Да се включа и аз :)
LoGo написа:
Непригодени са тези къстъм фарове! Било то самоделки или турски от магазините за аксесуари. В повечето страни са и незаконни. Много блестят и дори само на къси при движение срещу такава кола ти влизат в мозъка..

Така е, ако фара не е регулиран. Но иначе твърдението ти е грешно, защото от лупа по-добра техника за насочване на светлината няма!
Мен са ме заслепявали и оригинални лупи на нови автомобили!
LoGo написа:
- - и още нещо. Като я караш на мивка не е много препоръчително да ти минават фарчетата (плексигласа) с водоструйката, дере.

Кополиестера няма такъв проблем :)

Въпрос към колегите yossta и kocedalag (ако се е захванал с кополиестера вече), имате ли представа защо при нагряване се получават мини шупли в самия полиестер?

Аз правя слюда за Либра и стана супер, само едно ме дразни, че има малки шуплички.
Верно, че нагрявах с пистолет за горещ въздух, но нагрявах от 20-тина см. и равномерно движейки пистолета постоянно.

Ако го направя на рамка във фурна дали ще стане? Гледал съм такива клипове в youtube, как американците правят слюди.

_________________
Предлагам на всички тук да изчакваме първо експерта - chaveto да се изказва и чак след това всички ние невежи!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Стъкла на фарове на дедра
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2010, 18:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2006, 14:46
Мнения: 1330
Местоположение: London UK +447845319992 paunovwork@gmail.com
Кара: comming soon......:):)
Цитат:
Кополиестера няма такъв проблем :

Въпрос към колегите yossta и kocedalag (ако се е захванал с кополиестера вече), имате ли представа защо при нагряване се получават мини шупли в самия полиестер?

Аз правя слюда за Либра и стана супер, само едно ме дразни, че има малки шуплички.
Верно, че нагрявах с пистолет за горещ въздух, но нагрявах от 20-тина см. и равномерно движейки пистолета постоянно.

Ако го направя на рамка във фурна дали ще стане? Гледал съм такива клипове в youtube, как американците правят слюди.


Ами проблема е там че ти си мислиш че го нагряваш равномерно а всъщност не е така. Веднага след пистолета изстива. а шуплите най вероятно са от прегряване.
Склонен съм да пробваш фурната би трябвало да стане (поне нагряването) проблема е че няма как да го оформиш добре без вакуум и матрица
Имай на предвид че най вероятно го прегряваш за да можеш да го оформиш. При температурата необходима за кополиестера е все още "студен" за да можеш на ръка да направиш хубав ръб какъвто ти трябва за фара докато като го "смукне вакуума си става веднага и изтива за секунди. така че проблема ти е в прегряване и от там са шуплите които при всички положения те ебават за насочване на светлината.
С две думи се повтарям: Трябва матричка на стъклото и вакуум машина! Във фурната ще успееш равномерно да го нагрееш но до там спираш! Дори и да получиш що годе добър резултат това означава че пак си го прегрял.

_________________
Изображение
///X-DELTA GT///X-DELTA HF///X-DEDRA 2.0 i.e///X-ZETA 2.0 turbo///COMMING SOON...///


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Стъкла на фарове на дедра
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2010, 18:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2006, 14:46
Мнения: 1330
Местоположение: London UK +447845319992 paunovwork@gmail.com
Кара: comming soon......:):)
Synthy написа:
Ясно. Значи ще се подсигуря със силикон преди да почна да разглобявам :) 10кю момко cheers

Ако не са ти разлепени фаровете не се занимавай с глупости да ги разлепваш. През отвора на крушката вода и веро или препарат някакъв и оставяш да изсъхне добре . това ако не ти е прецакан рефлектора

_________________
Изображение
///X-DELTA GT///X-DELTA HF///X-DEDRA 2.0 i.e///X-ZETA 2.0 turbo///COMMING SOON...///


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Стъкла на фарове на дедра
 Мнение Публикувано на: 06 Дек 2010, 10:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 08:44
Мнения: 1423
Местоположение: София
Еми.. другата година ще е. Тази нещо не стигнах до фаровете. Видимо рефлетора е смо прашен, но така беше и на реното на жена ми, докато не го намокрих. Част от алуминизацията падна, за щастие на не особено важни места.

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Delta 1.6/16V, АГУ, '97 (Reborned)
Lancia Dedra 1.8/16V, 115hp, '96 (R.I.P.) (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=26664)
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ, '90 (EX)


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 3 от 3 [ 46 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов