Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг




 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Подобряване окачването на Либра
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2010, 12:32 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:47
Мнения: 255
Местоположение: Добрич-Град
Здравейте колеги, минава ми през главата да си подобря окачването на либрата тъй като е малко нестабилна в завойте. Смисъл стабилна си е при нормално каране обаче понякога всеки издивява.:) Пружини.. Амортисиори.. ? Какви ? А ако някой има и предложения още по-добре :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Подобряване окачването на Либра
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2010, 15:42 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Предвид концепцията на Либра - тя не е предвидена за спортни изпълнения (в чист вид), но това не означа, че не може да се подобри окачването. Стабилността в завоите може да се подобри с монтирането на газови амортисьори и минаването на гуми с ширина 205 вместо 195 + щанга от Алфа 147 с пауърфлекс. Това е достатъчно според мен... Може и други неща да се правят, но ще набъбне сметката :mrgreen:


Последна промяна D. Stanev на 25 Окт 2010, 20:29, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Подобряване окачването на Либра
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2010, 17:28 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:47
Мнения: 255
Местоположение: Добрич-Град
Благодаря за отговара това със стабилизиращата щанга от 147 ме замисли. Какво всъщност представлява тази пауър флекс щанга. С какво се различава от тази на Либра а сега видях и, че се продават полиуретанови тампони за тези щанги което е добре :) Имам и още един въпрос възможно ли е да сменя пружините на колата с едни Eibach само дето незнам какъв модел са точно, едни червени. :) Нека никой не ме линчува за тва коетоо искам да причиня на колата обаче просто вече и се насладих на комфорта и удобството. Нека пробвам нещо различно пък и то непречи след това да си ги демонтирам нещата. Благодаря


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Подобряване окачването на Либра
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2010, 20:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Колега повярвай ми, че не искаш да чуеш хлопотевината която аз чух при смяната на газови амортисьори на дедрата... При либрата ситуацията ще е същата - ще се разхлопат и разскърцат корите и пластмасите вътре в купето, което ще развали принципно приятното и комфортно усещане, което оставя Либра.
Замисли се само - колко процента от времето караш "на ръчка" и атакуваш агресивно завоите? Ако ти се правят такива неща твоят автомобил не е Либра, а Дедра турбо... Само пусни обява, че сменяш либрата за Дедра турбо... и готово :mrgreen:
П.С. Никога не се плъзгай по повърхността на "кастъм изпълненията" освен ако това не ти е бизнеса... ще се набуташ с много пари и ефекта ще е далеч от очакваното, а има и много подводни камъни. По-добре си вземи стокова бегачка и леко я подобри, отколкото да се мъчиш да "оспортяваш" Либра.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Подобряване окачването на Либра
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2010, 00:00 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:47
Мнения: 255
Местоположение: Добрич-Град
И ти си прав от където и да го погледнеш. Ама кво да правя пуста любов към тая Либра.. Пък така си ме кефи как изглежда тва купенце.. особено от към задница..Мечтая си за "Либра спорт" обаче явно ще остане само в мечтите.. Пък и попринцип си харесвам спортни комбита. А колкото до тва за дедра турбото много скоро в раздел продавам(автомобили) ще има и тема Продавам или заменям Либра за дедра турбо :) Само още малко да я постегна, че и от вчера е със сменен съединител :) (почва се с рекламата от далеко) Поздрави и благодаря за отговорите :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Подобряване окачването на Либра
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2010, 16:11 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 08 Мар 2010, 21:12
Мнения: 152
Местоположение: Септември
колега ако си мераклия на стабилна делта с 1.8 16в 113 коня се обади :D даже и газова система има за спортно-икономична езда :lol:

_________________
Lancia forever


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Подобряване окачването на Либра
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2010, 23:15 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:47
Мнения: 255
Местоположение: Добрич-Град
По възможност Дедра комби интеграле, Дедра турбо 8клапана, или делта турбо 16в сток (ако е нещо уникално доплащане от моя страна) ама нека не бързаме, че раничко още :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Подобряване окачването на Либра
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2010, 00:46 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
Ще ми се да видя някой, качил се след Либрата в Дедра, въпреки че последната хич не е лоша кола.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Подобряване окачването на Либра
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2010, 17:48 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:47
Мнения: 255
Местоположение: Добрич-Град
Е вярно Либрата има добра визия но не мисля, че другите въпреки старият си модел са по-малко коли. Особенно тези които изброих. :) В семейството всички коли са били италиански. Първо Фиат типо, След това Дедра комби, след това Либра и пак Либра..Сега баща ми се качи на Зафира Б ама аз оставъм заклет фен ! А колкото до колата лично аз някак и се насладих. Никога не ми е правила проблеми но въпреки това бих искал някои друг да и се радва. Кара ми се турбо кола и това си е.. кво да прайш луда глава :D :auto: go>> . Когато дойде момента, колата ще се сдобие с нова тапицерия, която е тъмно синя алкантра на 100хил.км. Изключително запазен. :)


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов