Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг




Автор Съобщение
 Заглавие: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 17:28 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
Колеги искам да ви попитам каква по-точно роля играе разпънката (ролбар) под предния капак,играе ли роля в това колата да не мърда и да не се накланя при влизане с по-висока скорост в завоите както и има ли разлика в управлението на колата с тази разпънка и ако ДА,каква по-точно е разликата ? Също така искам да ви попитам понеже съм със спортно окачване нормално ли е при полегати неравности по пъти (не резки пропадания и качвания ами полегати) колата да подскача или това се получава така понеже окачването не обират неравностите а ходят наравно с тях. При по-висока скорост като влезна в 1-2 поредни такива плавни пропадания на пътя и вътре в купето доста започва да се подскача,това нормално ли е за спортно окачване или не трябва да е така ?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 17:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
Разпънката се слага за да не събере бомбетата ако сложиш по голям агрегат, ако си с нормален двигател не ти е необходима, За спортното окачване, май от скоро караш с такова, какво е и на колко от колелата си сложил.

аз карам с някакво кони на 4-те колела на - 6см., и достаааааааааааа друссссссссссса, но пък се държи перфектно на пътя, особенно ако и предното антикрило ти е като хората. при ускорение колата ляга доста ниско при мен смъква с още 6 см от нормалното. Ляга и в завойте,/на Ст. Загора съм влизал на кръговото със 130 и не мръдна./И да по бабуни и неравности колата скача тъй като няма почти ход на амортисьора. Ама ще се научиш да работи с със съединитуля и спирачката.
Забрави за релси, павета, тротоари, и дупки. Дълбокия сняг ще ти е малък проблем.
Малко ще те заслепяват от зад/ бусовете ще те изпекът/. И ще изхвърлиш всички камани в бъбреците. Ще правиш по често предница.
Това е в общи линии. А да и не вози бременни.

Та така спортно окачване за 2хил. wallbash wallbash wallbash wallbash wallbash

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 18:31 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
Значи да ти кажа честно с това окачване я купих и нямам представа какво е и колко е ниско ( как да разбера ? ),иначе да-от скоро карам с такова окачване,предишните ми коли нямаха такива истории и не съм свикнал...а ти на кое по-точно викаш предно анти-крило за да ти кажа дали е читаво и как по-точно усещаш че при по-висока скорост ляга още повече на пътя. Иначе високата скорост хич не се усеща само дето с висока скорост неравностите направо ги усещам в пломбите (дето ги нямам) :lol: ...аз даже в началото мислех че не ми показва вярно километража понеже предишните ми коли не са имали спортно окачване и не съм свикнал с това чувство ... А иначе за разпънката значи не ми трябва понеже мисля че мотора си е заводския което си е 1.6 16в,аз мислех че тази разпънка играе някаква роля в държанието на колата на пътя и управлението и но щом няма общо ...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 18:40 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
Разпънката между предните бомбета (strut brace) определено не се слага само ако си с по-голям мотор. Втвърдява предницата и влияе върху поведението на колата в завой. Питай гугъл, тая тема е разисквана поне 1000 пъти по различните форуми.

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 18:56 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
subarkata написа:
Разпънката между предните бомбета (strut brace) определено не се слага само ако си с по-голям мотор. Втвърдява предницата и влияе върху поведението на колата в завой. Питай гугъл, тая тема е разисквана поне 1000 пъти по различните форуми.


Аз точно за това попитах тук понеже и аз така съм чувал пак и гледах по Discovery и там се говореха същите неща ...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 19:48 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 08 Юли 2008, 15:11
Мнения: 111
Местоположение: София, люлин-10
SBANKOV написа:
Разпънката се слага за да не събере бомбетата ако сложиш по голям агрегат, ако си с нормален двигател не ти е необходима, За спортното окачване, май от скоро караш с такова, какво е и на колко от колелата си сложил.

аз карам с някакво кони на 4-те колела на - 6см., и достаааааааааааа друссссссссссса, но пък се държи перфектно на пътя, особенно ако и предното антикрило ти е като хората. при ускорение колата ляга доста ниско при мен смъква с още 6 см от нормалното. Ляга и в завойте,/на Ст. Загора съм влизал на кръговото със 130 и не мръдна./И да по бабуни и неравности колата скача тъй като няма почти ход на амортисьора. Ама ще се научиш да работи с със съединитуля и спирачката.
Забрави за релси, павета, тротоари, и дупки. Дълбокия сняг ще ти е малък проблем.
Малко ще те заслепяват от зад/ бусовете ще те изпекът/. И ще изхвърлиш всички камани в бъбреците. Ще правиш по често предница.
Това е в общи линии. А да и не вози бременни.

Та така спортно окачване за 2хил. wallbash wallbash wallbash wallbash wallbash


към колегата, ако може да поясни за това предно антикрило, че ми е интересно, а и казваш че си с кони на 4те колела, което смъква колата с 6см, и при ускорение с това антикрило още 6, нещо не ми е ясно =12см 8O :lol: :lol: ако не съм разбрал правилно моля да ме извиниш.

сега към автора на темата - имаш ли разпънка или искаш да слагаш. с какъв мотор си, каква е разпънката- горна, долна.

_________________
господ на небето, делта на шосето


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 20:44 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
Burziq_kn както вече казах от няколко места чух и разбрах че разпънката повишава контрола над колата при по-висока скорост както и остоичивостта в завой с по-висока скорост ... попитах тук за да разбера дали е вярно и явно е вярно ... което ме навежда на мисълта че няма да е зле да си сложа една (предполагам не са толкова скъпи) отгоре над амортесиорите които са захванати с 3 болта защото при по-висока скорост има някакво усилия на волана в завой както и това че въпреки спортното окачване (което не знам какво е и колко е ниско но самата кола е страшно ниска,задира ми на почти всички легнали полицай в люлин между блоковете(не по главните пътища,те са ниски) ) не е много стабилна в завой с по-висока скорост ...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 21:41 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 08 Юли 2008, 15:11
Мнения: 111
Местоположение: София, люлин-10
cecobg1 написа:
Burziq_kn както вече казах от няколко места чух и разбрах че разпънката повишава контрола над колата при по-висока скорост както и остоичивостта в завой с по-висока скорост ... попитах тук за да разбера дали е вярно и явно е вярно ... което ме навежда на мисълта че няма да е зле да си сложа една (предполагам не са толкова скъпи) отгоре над амортесиорите които са захванати с 3 болта защото при по-висока скорост има някакво усилия на волана в завой както и това че въпреки спортното окачване (което не знам какво е и колко е ниско но самата кола е страшно ниска,задира ми на почти всички легнали полицай в люлин между блоковете(не по главните пътища,те са ниски) ) не е много стабилна в завой с по-висока скорост ...

успех в търсенето, аз търся от доста време, ако намериш свиркай, че и на мен ми трябва cheers
поздрави

_________________
господ на небето, делта на шосето


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 22:16 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 14 Авг 2009, 18:14
Мнения: 179
Местоположение: София
От браво алфа 145 или типо не става ли ?

_________________
Lancia Delta HPE 1.8 16V 131HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 22:51 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
fidodido написа:
От браво алфа 145 или типо не става ли ?


Не знам,някои ако има идея може да каже дали ще ни свърши работа ...


п.п. Burziq_kn погледни това сайт-че,мисля че има доста интересни неща и утре възнамерявам да им се обадя да ги попитам за тези разпънки.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 23:25 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
burziq_kn написа:
към колегата, ако може да поясни за това предно антикрило, че ми е интересно, а и казваш че си с кони на 4те колела, което смъква колата с 6см, и при ускорение с това антикрило още 6, нещо не ми е ясно =12см 8O :lol: :lol: ако не съм разбрал правилно моля да ме извиниш..


пич окачването ми е смъкнало купето с 6см, и да антикрилото сваля още колата и променя игала на атака спрямо асфалта, но с тези 12см нещо не сме се разбрал или аз не съм се изразил. Незнам.

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 07 Ное 2011, 23:29 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2005, 13:50
Мнения: 404
Местоположение: София, Гео Милев
Разпънката между бомбетата на макферсоните подобрява управлението в завоите (особено при по старички коли с поизгнили ботуши :wink: ) купето колкото и здраво да е има някакво усукване а с разпънка между ботушите донякъде се елиминира, но аз лично не съм привърженик на разпънките освен ако колата не е състезателна защото ако не дай си боже се удариш от едната страна през разпънката се предава на отсрещната. Виждал съм кола която е ударена по този начин и е подала и от отсрещната. Но както казах всеки сам си решава. Иначе разпънка на Дедра преди наколко месеца, Драго от Екстриим Тунинг прави.

_________________
Lancia Dedra Integrale HF
Lancia Dedra 1.6 16v SW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 08 Ное 2011, 10:46 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
Добре де като написъх че се слага когато се монтира по голям агрегат, Вие решихте че е заради тежеста да не събере бомбетата ли?

За това се прави подсилване на рогата. А аз имах предвид точно усукването по завойте, ама както и да е?

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 08 Ное 2011, 15:01 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 08 Юли 2008, 15:11
Мнения: 111
Местоположение: София, люлин-10
http://www.ultraracing.my/template.asp?menuid=30

_________________
господ на небето, делта на шосето


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 08 Ное 2011, 17:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2010, 16:33
Мнения: 1285
Местоположение: Пловдив
Кара: Lybra Emblema 2.4
А колегата защо е решил да слага разпънка ?
На ежедневна кола с 1.6 мотор е особено хитро. Освен проблеми и излишни пари не виждам какво друго...

И ще даде "стабилност" на колата - точно колкото да се претрепе + някоя невинна жертва.
Като бонус - смях от всеки който вдигне капака.

Колега, сигурен съм, че ако се замислиш 2-3 минути ще откриеш много по-добри начини да изхарчиш тия парици. cheers

П.С.
Линка от колегата по-горе е много готин :mrgreen:

_________________
Lancia Lybra 5.20, V.I.S., Автоматик, Метанов инжекцион, 154кс
Lybra SW 1.9 JTD 110кс
Punto 1.9D 60кс
Lybra SW 2,4JTD 150кс... 2 броя


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 08 Ное 2011, 21:44 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
koceto_8 написа:
А колегата защо е решил да слага разпънка ?
На ежедневна кола с 1.6 мотор е особено хитро. Освен проблеми и излишни пари не виждам какво друго...

И ще даде "стабилност" на колата - точно колкото да се претрепе + някоя невинна жертва.
Като бонус - смях от всеки който вдигне капака.

Колега, сигурен съм, че ако се замислиш 2-3 минути ще откриеш много по-добри начини да изхарчиш тия парици. cheers

П.С.
Линка от колегата по-горе е много готин :mrgreen:



Колега ако се замисля за 2-3 минути ще намеря и по-добри неща в който да вкарам парите които днес съм дал за бензин. Ако се замисля за 2-3 минути ще намеря поне 10 неща за който ще ми е по-готино да си дам парите които давам за ремонт на колата ... (да продължавам ли с примерите? )

Въпрос към колегата SBANKOV : Кое по-точно е това предно анти крило което ти наричаш защото в момента като си представя предницата на колата не мога да се сетя кое може да бъде анти-крило ... Да не би да говориш за ножа под бронята ?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 10:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
Точно ножа под бронята е чисто антикрило на Браво 1,8 натиска който оказва е към 40кг при скорост от 100км/ч

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 17:53 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
Тошкоо, тая разпънка дето Драго прави е на моята дедра(малко да се изфукам), дори и снимки май имаше.Оригиналната за 155,145, и другите алфи би трябвало да стане директно на делта и дедра само за интегралетата се преправя заради казанчето на десния ботуш и се изхвърля пластмасовия капак за релетата под предното стъкло.Цената е 180лв и според мен не си струва.Аз я сложих защото си купих колата в насипно състояние беше превзела бордюр и имаше проблеми с геометрията .


Прикачени файлове:
SDC14725.JPG
SDC14725.JPG [ 79.78 KiB | Прегледано 8865 пъти ]
SDC14717.JPG
SDC14717.JPG [ 93.72 KiB | Прегледано 8865 пъти ]
SDC14716.JPG
SDC14716.JPG [ 105 KiB | Прегледано 8865 пъти ]
SDC14713.JPG
SDC14713.JPG [ 106.52 KiB | Прегледано 8865 пъти ]

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 18:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
А това беше причината да я сложа.


Прикачени файлове:
18022010129.jpg
18022010129.jpg [ 166.96 KiB | Прегледано 8861 пъти ]

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 18:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2005, 13:36
Мнения: 2804
Местоположение: Русе - 0898 477 656
Кара: KAPPA 2.0 VIS - ZLA83800002053545 - 838А6000268799
http://carendar.com/public.php?offset=5 ... ic=0&name=
Paco_76 написа:
А това беше причината да я сложа.


А ... тая снимка - от де е ?!?

Да не е от Русе?

А тая ..."разпънка" ... въобще ме съмнява да върши работа

_________________
Изображение
Изображение
ЕХ - DEDRA 2.0 i.e. - 835A5.000 - 120hp - BRC - "СТАНКА НЕВЕРОЯТНА"


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 3 [ 43 мнения ] Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов