Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 19:08 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 14 Авг 2009, 18:14
Мнения: 179
Местоположение: София
Аз мисля че си беше Софийска :?

_________________
Lancia Delta HPE 1.8 16V 131HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 22:18 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
SBANKOV написа:
Точно ножа под бронята е чисто антикрило на Браво 1,8 натиска който оказва е към 40кг при скорост от 100км/ч


Значи няма да е зле да по обиколя по моргите да потърся нож от Браво понеже моя съм почти 100% сигурен че е заминал като си представя колко е "висока" ... няма как да се е задържал читав ...



п.п. : Нали нож от Браво ще стане на делтата (ако не успея да намеря такъв от делта)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2011, 23:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
Колега Иванов защо си сложил кавички.Разпънката е много качествено изработена в това не се съмнявай дори си мисля че е с по-високо качество от разни маркови такива. .А дали върши работа ти прецени ако си ми виждал колата в Русе .

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 00:06 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
Paco_76 Сложил съм кавички понеже не е изобщо висока и доста често задира този нож ...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 10:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
Мда често се случва ножа да задира ако спортното окачване е само къси пружини и нормални амортисьори, или ако е само отпред. Погледни си ножа и ще видиш че задирането е само в предната част а не по цялата плоскост на ножа.

Но понеже усещама някакво такова леко ********* отношение към това което казвам, не твърдя че съм задължително прав и най много разбирам от тунинг но все пак говоря от личен опит. И за това няма да пиша повече в темата, явно не съм полезен с опита си и има по компетентни.

А иначе дали имам понятие от тунинг незнам, :roll: вкарал съм едни 10 -12 хилияди по колата ама това е пишман тунинг тъй да знаеш. cheers

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 17:55 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
SBANKOV написа:
Мда често се случва ножа да задира ако спортното окачване е само къси пружини и нормални амортисьори, или ако е само отпред. Погледни си ножа и ще видиш че задирането е само в предната част а не по цялата плоскост на ножа.

Но понеже усещама някакво такова леко ********* отношение към това което казвам, не твърдя че съм задължително прав и най много разбирам от тунинг но все пак говоря от личен опит. И за това няма да пиша повече в темата, явно не съм полезен с опита си и има по компетентни.

А иначе дали имам понятие от тунинг незнам, :roll: вкарал съм едни 10 -12 хилияди по колата ама това е пишман тунинг тъй да знаеш. cheers



Не знам,май са само къси пружини само но не съм сигурен. Днес забравих да погледна ножа но довечера като излизам ще го видя. А този нож на щипки ли е (сваля се и се качва лесно с голи ръце) или е нещо по-сложно ... А и такъв нож от браво ще стане ли на делта-та?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 20:38 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2005, 13:50
Мнения: 404
Местоположение: София, Гео Милев
Само с понижаващи височината пружини не става, ако не се сложат хубави амортисьори се получава половинчата работа. А и лично аз съм се напатил само със спортни пружини. Откакто сложих Коловърите нещата станаха истински. Ако искаш стабилност мисли за цялостно решаване на проблема - иначе само парите ще си дадеш и ефекта ще е половинчат. Относно ножа на бронята, пак зависи от това какво искаш да постигнеш от автомобила и къде ще го караш. Ако е на писта - ок това е много полезно , но ако ще се силиш по завоите тип рали , няма особен ефект, само може да го откъртиш ако закантиш някъде по завоите. Успех с промените колега, винаги е хубаво когато видиш истински фен на Ланча и тунинга. cheers

_________________
Lancia Dedra Integrale HF
Lancia Dedra 1.6 16v SW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 10 Ное 2011, 23:19 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
The Fan колега значи първо да уточня че колата като си я взех беше със спортното окачване и като казах че са само пружини само предполагах,не знам предишния собственик какво е слагал.Ако има начин да разбера дали и амортесиорите са спортни или само са къси пружините,кажи ми как да разбера. А иначе аз по принцип темата я започнах за да си изясня за мене си дали има ефект от разпънката като цяло а не защото мисля да правя състезателен автомобил. Колата си я ползвам за ежедневието,ходи си на работа с нея,возя се нагоре надолу (само не като товарна!) и гледам да си я поддържам на външен вид и по принцип като цяло. Не възнамерявам да и слагам някакви грозни тунинг брони,прагове и т.н.,стоковият и вид ми харесва много и смятам така да си остане докато е в мен.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2011, 02:07 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 18 Апр 2010, 00:15
Мнения: 511
Местоположение: София
Мен пък ме заинтригува, колегата от каде е взел койлоувърите за дедрата, защото аз днес като се поразрових из нет-а неможах да намеря, нито за дедра, нито за делта 2 нито за ку4ка...

_________________
Alfa Romeo 75 1.8 Turbo EX
Lancia Dedra 2.0 Turbo Хладилник
Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2011, 08:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Da_Fuse написа:
Мен пък ме заинтригува, колегата от каде е взел койлоувърите за дедрата, защото аз днес като се поразрових из нет-а неможах да намеря, нито за дедра, нито за делта 2 нито за ку4ка...



Неговите са от фиат купе 20вт ;) , но и те и тези на кучката са с големия шенкел за разлика от Дедрата ;)
Иначе не си търсил значи на правилните места за коловъри. ;)

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2011, 21:38 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
Добре де колеги аз да ви попитам ако дадена кола е със спортни амортесиори а не само с къси пружини,нормално ли е като я натиснеш (над самия амортесиор) да има ход на долу на горе или не трябва да мърда ?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2011, 21:45 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2005, 13:50
Мнения: 404
Местоположение: София, Гео Милев
Da_Fuse написа:
Мен пък ме заинтригува, колегата от каде е взел койлоувърите за дедрата, защото аз днес като се поразрових из нет-а неможах да намеря, нито за дедра, нито за делта 2 нито за ку4ка...

Питай бе колега, веднага ще те ориентирам. Колко време се борих с това окачване докато си реша проблема. Иначе моето окачване е от Фиат Купе 20в турбо (както каза Киро) и се наложи да го преправям. Просто в този момент никой не предлагаше за тази платформа на Фиат. Сега има на няколко фирми и дори са по евтини от моето. Иначе аз съм с Д2. Ако искаш ще ти пусна на линкове за колоувъри, а пък ти ще си претцениш кои точно. Успех.

Иначе за ежедневка и то сток (особено с 1.6 мотор) няма никакъв смисъл от разпънка.

_________________
Lancia Dedra Integrale HF
Lancia Dedra 1.6 16v SW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2011, 22:07 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Юли 2007, 22:54
Мнения: 349
Местоположение: Ловеч
И аз сьм с колоувъри, на Д2 и сьм много доволен но не го препорьчвам за ежедневка ако нямаш добьр зьболекар cheers

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=o5GvK7pXGmE


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2011, 22:09 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 14 Авг 2009, 18:14
Мнения: 179
Местоположение: София
Предложете вие за окачване (пружини + аморт.) за делта дедри и ест колко пари щом вече има налични :D

_________________
Lancia Delta HPE 1.8 16V 131HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 12 Ное 2011, 19:58 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 08 Юли 2008, 15:11
Мнения: 111
Местоположение: София, люлин-10
cecobg1 написа:
fidodido написа:
От браво алфа 145 или типо не става ли ?


Не знам,някои ако има идея може да каже дали ще ни свърши работа ...


п.п. Burziq_kn погледни това сайт-че,мисля че има доста интересни неща и утре възнамерявам да им се обадя да ги попитам за тези разпънки.



колега, неразбрах кое е това сайтче, обади ли им се, кажи намери ли разпънка.....

_________________
господ на небето, делта на шосето


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 12 Ное 2011, 20:56 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2005, 13:50
Мнения: 404
Местоположение: София, Гео Милев
Ето ви колеги едно добро предложение за коловъри
http://www.fk-automotive.org.uk/websale7/

Ето ви още един линк
http://kz-tuning.com/store/index.php?op ... p;Itemid=2

А това е на една от най сериозните фирми за окачване, но ще видите и че цените също са подобаващи.
http://www.kw-suspensions.eu/int/
http://www.kw-suspensions.eu/pdf/KWsusp ... E-2010.pdf
cheers

_________________
Lancia Dedra Integrale HF
Lancia Dedra 1.6 16v SW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2011, 14:46 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
burziq_kn написа:
cecobg1 написа:
fidodido написа:
От браво алфа 145 или типо не става ли ?


Не знам,някои ако има идея може да каже дали ще ни свърши работа ...


п.п. Burziq_kn погледни това сайт-че,мисля че има доста интересни неща и утре възнамерявам да им се обадя да ги попитам за тези разпънки.



колега, неразбрах кое е това сайтче, обади ли им се, кажи намери ли разпънка.....



Ето за този линк мисля че говорех " http://www.extreme-tuning.bg/?cat=80&lang=2&subcat=101 ".

А по принцип малко я занемарих работата с разпънката. Я ми кажи при спортните амортесиори нормално ли е колата да има ход на горе на долу или не трябва да мърда като я натиснеш ?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2011, 23:40 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 08 Юли 2008, 15:11
Мнения: 111
Местоположение: София, люлин-10
аз съм с 4 конита и спортни червени пружини на 40мм като я натисна потъва съвсем леко. Мисля че колкото и да е спортно би следвало да има ход, макар и малък, а при теб колко е голям само ти знаеш. Най добре виж каква марка са амортесиорите и питай Гугъл.

_________________
господ на небето, делта на шосето


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2011, 10:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:18
Мнения: 1034
Местоположение: София
Аби аз нямаше повече да пиша ама айде,

При мен няма ход на но аз съм с регулируемо кони 4бр. амортисьори и прежини.

а cecobg1, ако си от София и имаш желание ела да те повозя малко да си вземеш мерака от спортно окачване в България, вчера направих около 250 км до Луковит и обратно, няма такъв ад по магистралата, бабуни и разширители колкото искаш триста хиляди благословии изрекох докато се пребера в София.
Ще ти покажа и с ножа какво се случва от българските пътища.

_________________
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
http://forum.italauto-bg.net/index.php
FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
(\\\)[___////___](\\\)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Какво е предназначението на разпънката ?
 Мнение Публикувано на: 16 Ное 2011, 21:58 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
SBANKOV написа:
Аби аз нямаше повече да пиша ама айде,

При мен няма ход на но аз съм с регулируемо кони 4бр. амортисьори и прежини.

а cecobg1, ако си от София и имаш желание ела да те повозя малко да си вземеш мерака от спортно окачване в България, вчера направих около 250 км до Луковит и обратно, няма такъв ад по магистралата, бабуни и разширители колкото искаш триста хиляди благословии изрекох докато се пребера в София.
Ще ти покажа и с ножа какво се случва от българските пътища.



Както вече ти писах в темата на преброяването на делтите колега от София съм,работя в Младост 1 до билла-та на Еко-то,ако зареждаш там 100% те знам а ако не зареждаш може да минеш когато съм на работа (ако не съм питай колегите кога съм) да видим твоята бамбина. Аз мисля че при мен са само къси пружини понеже като я натисна колата има солиден ход на амортесиора ...


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 3 [ 43 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов