Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Каса в багажника
 Мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 22:24 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 12 Апр 2009, 20:01
Мнения: 112
Местоположение: Пловдив
Кара: вече друго
Здравейте колеги , имам една каса , която ще слагам в на дедрата багажника (седан).Искам да попитам , къде е най-подходящото място в него , за да се чува най-добре баса и отвътре и отвън ? :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каса в багажника
 Мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 22:57 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 04 Апр 2008, 19:15
Мнения: 239
Местоположение: София
Аз съм сложил 2 малки като съм ги обърнал към седалките.Чува се доста добре.Само дето ако някой седне отзад кото усиля почва да го блъска в гърба.

_________________
Lancia DEDRA 1.8/105-1992
Fiat TIPO 1.4/71-1992


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каса в багажника
 Мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 23:00 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 12 Апр 2009, 20:01
Мнения: 112
Местоположение: Пловдив
Кара: вече друго
И мойте са 2 малки "Phonocar" 6,5 инча , но свирят като 12-ка :D .А с какво си я закрепил ?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каса в багажника
 Мнение Публикувано на: 21 Мар 2012, 23:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2006, 14:46
Мнения: 1330
Местоположение: London UK +447845319992 paunovwork@gmail.com
Кара: comming soon......:):)
PaLMaL написа:
И мойте са 2 малки "Phonocar" 6,5 инча , но свирят като 12-ка :D .А с какво си я закрепил ?


Хахаха не знам кви 12-ки си имал за да кажеш че свирят като 6,5 ...
по темата:
Принципно бас свири и се чува по-добре когато използва багажника!Тоест обърнат назад!Така използва и собствената си кутия и багажника!Като го забиеш в седалките ефекта е на половина от това което постига когато е насочен назад.

пп:Междудругото продавам една десятка звяр в категорията си!С ръчно изработена и смятана от мен кутия,аправена специално за дедра, като използва пространството под кората,скосена по седалките,и заемаща 50% настрани. Обем 56литра (нарочно е по-голяма с около 10 литра за повече дълбочина на звук,а а и за бъдеща евентуална 12-ка както се налага в момента.Това е и повода поради който се продава. cheers
Ето тук може да се види : http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopi ... 43&t=29737

_________________
Изображение
///X-DELTA GT///X-DELTA HF///X-DEDRA 2.0 i.e///X-ZETA 2.0 turbo///COMMING SOON...///


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каса в багажника
 Мнение Публикувано на: 22 Мар 2012, 00:04 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 12 Апр 2009, 20:01
Мнения: 112
Местоположение: Пловдив
Кара: вече друго
Колега , за сега нямам с какво да го захраня това зеро.Да ти кажа от тези 6.5 съм доста доволен.Ето това са http://www.caraudiodirect.co.uk/phonocar-hi-tech-2-738-audiophile-midbass.html и изобщо не свирят като 6,5 :wink: .Скоро ще покажа видео.Каса аз съм я правил към 35-40л. е пълна със вата.

ПП: Не разбрах само , с какво и къде да я захвана да не мърда ? :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каса в багажника
 Мнение Публикувано на: 22 Мар 2012, 00:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2006, 14:46
Мнения: 1330
Местоположение: London UK +447845319992 paunovwork@gmail.com
Кара: comming soon......:):)
Аз имах предвид само сравнението ти с 12-инчов!а не че са лоши твоите :)
За захващането използвай малки трупченца като стоперчета завити в кората с рапидки.Друго не ми идва на ум.После винаги можеш да ги махнеш и няма да си личи че си пробивал в мокета!

пп: Тия говорителчета са стабилни за размера си по данни!Кви кинти са? Мисля че ще ми влезнат точно във вратите на вана а и на задните места! Дай моля те цена и дълбочина на говорителя (размери) имам предвид ако не си сглобил всичко сложи говорителчето на масата и ми измери колко е височината до периферията! както ако и най външният диаметър. Да видя дали ще станат на зетата!

_________________
Изображение
///X-DELTA GT///X-DELTA HF///X-DEDRA 2.0 i.e///X-ZETA 2.0 turbo///COMMING SOON...///


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каса в багажника
 Мнение Публикувано на: 04 Апр 2012, 23:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2009, 16:12
Мнения: 1106
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Dedra (кашон на колела)
yossta написа:
PaLMaL написа:
И мойте са 2 малки "Phonocar" 6,5 инча , но свирят като 12-ка :D .А с какво си я закрепил ?


Хахаха не знам кви 12-ки си имал за да кажеш че свирят като 6,5 ...
по темата:
Принципно бас свири и се чува по-добре когато използва багажника!Тоест обърнат назад!Така използва и собствената си кутия и багажника!Като го забиеш в седалките ефекта е на половина от това което постига когато е насочен назад.

пп:Междудругото продавам една десятка звяр в категорията си!С ръчно изработена и смятана от мен кутия,аправена специално за дедра, като използва пространството под кората,скосена по седалките,и заемаща 50% настрани. Обем 56литра (нарочно е по-голяма с около 10 литра за повече дълбочина на звук,а а и за бъдеща евентуална 12-ка както се налага в момента.Това е и повода поради който се продава. cheers
Ето тук може да се види:http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=43&t=29737


х2 Занимавах се няколко месеца с монтаж на кар аудио и е точно така

_________________
ZLA83500000199107


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каса в багажника
 Мнение Публикувано на: 03 Яну 2013, 14:34 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 03 Яну 2013, 13:18
Мнения: 7
Местоположение: София
Кара: Lancia delta 2 1.6
PaLMaL написа:
Здравейте колеги , имам една каса , която ще слагам в на дедрата багажника (седан).Искам да попитам , къде е най-подходящото място в него , за да се чува най-добре баса и отвътре и отвън ? :)

По принцип много зависи каква ти е кутията но най-важното е рефлектора (от там където излиза въздуха) да има максимално много пространство за да извадиш максимума


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов