Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг




 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Спортен филтър за Делта 1.6 16V 103 к.с HPE
 Мнение Публикувано на: 07 Апр 2013, 21:12 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Юни 2010, 20:55
Мнения: 256
Местоположение: Пирдоп (София)
Здравейте, чувал съм че газта е капризна от към приток на въздух а района ни е доста прашен.
Закупих си преди време споменатата в заглавието Делта на газ (за момента не работи на бензин но в скоро време и това ще се случи ;)), гледам я с обикновенна газова, гърмяла кутия, след което е лепена, сложена "кихалка", работи добре разходът е нормален 8 - 10 литра газ.
Но нещо ме гложде, със по-старата Дедра на баща ми и постоянната смяна на филтър за 15 лева ми омръзна и мисля да модифицирам моята.
Онези конусните дето уж са универсални отпадат, колицата ми не е минала и 180 хиляди километра и не ми се ще да си правя експерименти.
Та идеята е закупуването на спортен панелен филтър на сносна цена, хем няма да препрявям потока на въздух за такъв конусен, хем се надявам да не се покачи разхода осезаемо и да си остане същият.
След дълго ровене попаднах на ето това:
http://shopix.bg/Panelen-sporten-filtyr ... onski-sili
Дали тези Симота са качествена фирма и няма да стане някой гаф с пропускането на боклучи през него?
Двигателя е същият, само че нямам възможността да премеря размерите на заводският филтър за браво и дали ще стане на моята кутия, естествено ако не стане и размерите са подобни ще взема една от браво и ще я сложа на мястото на моята.
Споделете дали идеята ми е добра и има ли опасност да повиша сериозно разхода на гориво.

Поздрави, Цанко !!!!!!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Спортен филтър за Делта 1.6 16V 103 к.с HPE
 Мнение Публикувано на: 09 Апр 2013, 18:15 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 30 Юли 2011, 14:42
Мнения: 107
Местоположение: София България
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd Lancia Kappa Coupe 2.0t -Новото попълнение в семейството.
Здрасти колега ако питаш мен щом ти е лепена кутията можеш да я махнеш и на нейно място сложи конусен какъвто намериш със боклуците няма да имаш проблем всички спортни включително и панелните имат стоманени нишки но със спортен филтър има съответно по голям приток на въздух и на ниски обороти може би ще ти гасне иначе разхода може и да не го качи щом си с обикновена газова а колкото до фирмата производител на филтъра аз лично не съм я чувал.Ако не ти се дават пари за конусен имам някъде в мазето един перфектен на йед може да минеш някой ден ако става диаметъра имам и преходник даже ще ти го подаря да тестваш.Поздрави и безаварийно.

_________________
Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Kappa Coupe 2.0t
Chevrolet Aveo 1.4 16v
BMW E30 M3


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Спортен филтър за Делта 1.6 16V 103 к.с HPE
 Мнение Публикувано на: 09 Апр 2013, 19:42 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
От 2 години съм решил проблема с въздушния филтър така.Сложилсъм кихалка преди дросела.Разхода средно 10/100.Сменени свещи и кабели.Няма проблем с работа на газ и бензин.С обикновенна газова съм.През лятото на два пъти свалям филтъра и го промивам.Слагай смело.
Прикачени файлове:
Снимка0024.jpg
Снимка0024.jpg [ 60.39 KiB | Прегледано 7390 пъти ]

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Спортен филтър за Делта 1.6 16V 103 к.с HPE
 Мнение Публикувано на: 10 Апр 2013, 19:18 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Юни 2010, 20:55
Мнения: 256
Местоположение: Пирдоп (София)
Аз нямам проблеми, колата си работи задоволително при продухан на компресор въздушен филтър, просто мисля че ще подобря работата и, а и решавам проблема с хартиените филтри за еднократно ползване (което при мен е няма и 5-6 хил км.)
За конусен не съм се навил, все още, понеже кутията си е направена за тази работа (да я има, ха ха ха ха ха), а и в нея влиза доста по малко прах, както и да елиминира момента с евентуална влага. Така както съм го измислил за филтъра пригоден за същият мотор макар и инвестиция някъде около 90-тина лева със кутии, филтри и почистващи препарати, трудно ще се разубедя, остава само само да науча нещо повече за тези Симота дали имат допирни точки с инженерите на K and N. :mrgreen:
За това и пуснах темата, ако ли не след време май аз ще съм първият който може да сподели впечатления за по-горе описаното. :auto:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Спортен филтър за Делта 1.6 16V 103 к.с HPE
 Мнение Публикувано на: 11 Апр 2013, 00:49 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Фев 2011, 15:08
Мнения: 319
Местоположение: София
Simota е сериозна фирма, макар да са made in Taiwan :)
A K&N са по-прехвалени отколкото заслужават. Има и други добри марки - GREEN, DNA, BMC и т.н. Едва ли обаче ще се усети разлика между които и да е от тези при сток атмосферна кола.

_________________
Lancia Kappa SW 2.0 16V TURBO - Power Wagon punk


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Спортен филтър за Делта 1.6 16V 103 к.с HPE
 Мнение Публикувано на: 16 Апр 2013, 22:33 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Юни 2010, 20:55
Мнения: 256
Местоположение: Пирдоп (София)
nigell написа:
Simota е сериозна фирма, макар да са made in Taiwan :)
A K&N са по-прехвалени отколкото заслужават. Има и други добри марки - GREEN, DNA, BMC и т.н. Едва ли обаче ще се усети разлика между които и да е от тези при сток атмосферна кола.


Аз разлика в мощността не търся, за момента и тази ми е достатъчна, целя по-добра и ефикасна работа на мотора и спиране на търсенето на филтри (днес за пореден път в магазина от който си пазарувам, нямаше обикновен).
Остава само да разбера, при еветуален по-голям въздушен поток дали има опасност да попаднат по-финни частици в двигателят, мненията по форумите са все различни относно тази подробност, а производителите няма да споделят подобно нещо, понеже все пак нали си рекламират стоката, пишат само позитивите ;)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Спортен филтър за Делта 1.6 16V 103 к.с HPE
 Мнение Публикувано на: 17 Апр 2013, 18:05 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:47
Мнения: 255
Местоположение: Добрич-Град
Каквото и да вземеш задължително трябва да бъде омаслен :)


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов