Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг




 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Дали ще стане добре?
 Мнение Публикувано на: 29 Юни 2006, 21:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Колеги напоследък все повече ми се набива нещо в очите.Става въпрос за Дедра.Мястото където е касетофона изглежда едно такова кофти и не на място.По-надолу конзолката където са скоростния лост и ръчната са ми се деформирали и изглеждат някак като прикачени еи така набързо и не се връзват с таблото.А вчера видях едно БМВ 7ца, как таблото продължава към скоростния лост и конзолата между седалките,дървено много се зарибих.Та ми се върти из главата една идея,да направя нещо подобно.Да спусна една дървена плокост,мисля си за шперплат от пепелника надолу, и с лека извивка да го свържа със конзолата между седалкит,чак до парното отзад.Отстрани също.Да сложа фолио и да ги направя един цвят със останалите дървени части от таблото.Да скъся малко скоростния лосОще е само зародиш ама сериозно се замислям за това.Мисля че ще стане красиво.Как мислите?

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Юни 2006, 21:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Ми виж ся...ти с тоя дървен волан много дървени идеи зеха да ти идват но както и да е.Ще стане добре според мен само ако се направи от дърво истинско и се полира и лакира.Как го измисли шперплата?? :lol: Тва да не е трабант? :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Юни 2006, 21:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
racer666 написа:
Ми виж ся...ти с тоя дървен волан много дървени идеи зеха да ти идват но както и да е.Ще стане добре според мен само ако се направи от дърво истинско и се полира и лакира.Как го измисли шперплата?? :lol: Тва да не е трабант? :mrgreen:


Асене и аз се замислих че няма да стане като дърво.Мисля си донякъде и за кожа.А относно шперплата - само с него ще мога да направя тази извивка от таблото към конзолата.После като го дам на тапицер мисля че с един хубав шев с кант ще стане доста добре.

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Юни 2006, 21:29 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2004, 15:51
Мнения: 692
Местоположение: София
racer666 написа:
Ми виж ся...ти с тоя дървен волан много дървени идеи зеха да ти идват но както и да е.Ще стане добре според мен само ако се направи от дърво истинско и се полира и лакира.Как го измисли шперплата?? :lol: Тва да не е трабант? :mrgreen:


Да,така е.Иначе ще стане цигания.Като идея е добре.Но ако ползваш подлакътника скоростният лост ще ти избяга ако го скъсиш.А откъде го намери този дървен волан?Удобен ли е за въртене с една ръка, не се ли хлъзга?

_________________
Lancia Dedra 2000 turbo,170hp, 835A8000,VIN: ZLA83500000177028, 1991г.
http://i142.photobucket.com/albums/r98/vvv73/2000t2.jpg


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Юни 2006, 22:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Villy написа:
Да,така е.Иначе ще стане цигания.Като идея е добре.Но ако ползваш подлакътника скоростният лост ще ти избяга ако го скъсиш.А откъде го намери този дървен волан?Удобен ли е за въртене с една ръка, не се ли хлъзга?


Да прав си за подлакътника.Ама пък е по-удобно с по-къс скоростен лост.Ще го пообмисля.За волана - така са я докарали,но мисля че по магазините съм виждал такива.Удобен е,релефен е отзад за пръстите,ама зимата сутрин не си е работа да го хващаш :lol:

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Юни 2006, 23:25 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2004, 15:51
Мнения: 692
Местоположение: София
Да,разбирам :lol: Между другото много яко се кара зимата с кожени ръкавици,имай предвид :steer:

_________________
Lancia Dedra 2000 turbo,170hp, 835A8000,VIN: ZLA83500000177028, 1991г.
http://i142.photobucket.com/albums/r98/vvv73/2000t2.jpg


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Юни 2006, 23:32 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
Не мисля,че ще му избяга лоста.Аз на дедрата го отрязах и нямах проблем,а си ме виждал колко съм висок,не вярвам Dedra2.0. да е по-нисък от мене.Режи лоста смело. :wink:

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Юни 2006, 06:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Don_Pakito написа:
Не мисля,че ще му избяга лоста.Аз на дедрата го отрязах и нямах проблем,а си ме виждал колко съм висок,не вярвам Dedra2.0. да е по-нисък от мене.Режи лоста смело. :wink:


На предишната Дедра съм го рязал,но там подлакътника ми беше шчупен и го бях сменил с барче което стоеше по ниско,но пак ставаще за облягане.Дългички са скоростните лостчета на тези Дедри(сравнено с Пасат примерно).Кажете по останалата част - тя по ме интересува.Остава варианта обличане с кожа.

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Юни 2006, 09:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
Идеята според мен е много добра, но трябва да се направи добре, за да стане добре! :wink:
А шперплат...ако не го облечеш в кожа ще стане грозно, но ако го тапицираш е много идейно. 8)
Между дървото и шперплата има голяма разлика-ако искаш да си остане необлицовано-само истинско дърво!

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Юни 2006, 09:09 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 31 Мар 2006, 11:14
Мнения: 387
Местоположение: Русе
Ето и мойто мнение по въпроса - идеята за шпертплат не е добра!!! Разбирам, че искаш да постигнеш закръгление, но проблемо при него е че лесно поддава, но след това деформира и не е много удобен за сглобки на елементи - т.е. трябва ти масив за да постигнеш добри сглобки. После започва да се криви да пука и стърже, което смятам, че доста ще те изнерви! Така и така ще го обличаш с кожа помисли за комбинация от монтажна пяна и стъклопласт - ще постигнеш чудесни меки извивки, няма да ти струва повече от 25 лв. исработката, а ако си купиш и една игла за кожа - 1лв./бр. може почти на всяка машина да си направиш обличането (нали съм икономиста на форума :lol: мислъа си за теб). Идеята ти е повече от добра! В момента и аз мисля нещо такова - само не мога да рарша проблема с касетофона!!! Притеснява ме да не стане много вертикален и да не може да се охлажда. Първото ще доведе до пълненето му с какви ли не боклуци, а второто - ами на предната кола без малко да си подпаля инсталацията. Добре си помисли от какво ще го направиш за да не се ядосваш после на себе си :lol:

_________________
Lancia DEDRA 2.0 TDI
Има два вида автомобили: LANCIA и останалите


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Юни 2006, 22:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Slav остава вариянта с кожа няма как да постигна ефекта дърво,така че ще се задоволя с кожа.

Ice Man не мога да работя със такива сложни материали пяни и стъклопласти :oops: Започвам да се чудя и как ще стане номера с ръчната ама ще мисля на място.Относно електриката - то там няма много.Сега като гледам колко работа ще се отвори се замислям дали да не направя само някакъв вид преходник от към пепелника към централната конзола - някъде до скоростния лост.От там нататък да си продължава старата част от конзолата.Касетофона не пречи да си заеме пак старото място - само леко ще му се промени ъгъла.В другиден се захващам да я демонтирам и ще видим какво ще измисля.Чудя се тази вечер дали да не се позахвана малко с Photoshopa.За да видя кое ще е най-удачния варянт.От 2 дена не съм карал и ми е похладнял ентусиазма,но утре ще променя нещата :!:

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов