Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг




 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Делта 2 1.6 75кс. - глава
 Мнение Публикувано на: 10 Дек 2013, 20:14 
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2013, 20:05
Мнения: 1
Кара: Lancia
Привет колеги!
Имам следния въпрос, той като не съм много запознат с двигателите на Ланчия.
Имам кола със следният мотор- 1.6 8V моно 75 кс. Какви са възможностите за покачване на конете на този мотор за не много пари?

Или ако трябва да се изразя по-точно, възможно ли е глава от 1.6 16V да се монтира без да се преправя нищо, като само се добави главата и колата съответно се направи пълен инжекцион?

Другият въпрос ми е има ли разлика в диометъра на буталата при 1.8 и 1.6 или разликата е само в хода им? Мисълта ми е ако мога да намеря глава от 1.8 16V може ли да се смени или не е възможна простата смяна на двата компонента?

Със следните действия (ако разбира се са възможни)целя нещо от рода на 100-110 коня приблизително. След това е възможна смяната на генерацията с права такава само с крайно гърне, и ако има смисъл олекотен маховик (и ако намеря човек който може след олекотяване да го балансира адекватно.)

Благодаря ви предварително! cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Делта 2 1.6 75кс. - глава
 Мнение Публикувано на: 11 Дек 2013, 18:22 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 30 Яну 2008, 19:33
Мнения: 330
Местоположение: София
Не са ти много вариантите.. да не кажа никакви, които да не са свързани с не малко пари.
Или турбина или сгъстяване, валове и карбове примерно. Ама тогава и колата няма да е толкова ежедневна вече. :)
Принципно може да се сложи 16ка глава от новия тип (Браво), но е почи невъзможно. Само шепа хора са успявали и не е оправдано финансово с оглед на модификацийте по блока. ;)
Виж ако беше двувалка мотора тогава щеше да е по-лесно да се сложи 16ка глава от "стария тип", защото повечето такива двигатели са с 84 мм цилиндър и само хода е различен при различните кубици.

_________________
[\\\][___////___][\\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC 2 x Dellorto 40DHLA
Lancia Dedra Turbo


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов