Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Истории




Автор Съобщение
 Заглавие: Как едно БМВ се отказа ...
 Мнение Публикувано на: 09 Юни 2006, 22:32 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2005, 20:22
Мнения: 374
Местоположение: Перник
След шофиорските курсове баща ми ме взе и тръгнахме да се прибираме към вкъщи по пътя си караше съвсем нормално с не повече от 70-80 при което спряхме на един сфетофар в дясната лента а до нас в лявата имаше някаква баничарка след точно 2-3 секунди от дясната лента която е само за надясно искочи едно БМВ 520и доста добре нагласено при което ни засече и спря пред нас настрани.Със чуването на звука които издаваше италянката ни усетих че баща ми няма да остави нещата така :mrgreen: .Последва Зелен сфетофар при което Бмв-то извъртя гуми и тръгна до 2-ра щяхме да го прескочим като превключи на 3-та баща ми му присветна с фаровете и влязохме в ляво баничарката беше много назад и имаше "легнал полицаи"пред нас при което намалихме заради предния споилер (да не го отнесеме че е много нисък) и включи на първа при което се изравнихме с БМВ-то и тои включи на първа.Отново се чу звукът на италяснкият двигател но човекът от бмв-то просто със жест на показалеца се отказа от "гонката" след това караше зад нас и след като завихме започна отново да кара бързо :wink:

_________________
Дедра Турбо Homeedition


Последна промяна Metko на 10 Юни 2006, 12:42, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Юни 2006, 23:51 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
:lol: :lol: :lol:

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Юни 2006, 16:47 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 19 Окт 2005, 21:41
Мнения: 529
Местоположение: Варна
img187 go>> punk

_________________
FORZA LANCIA


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Юни 2006, 15:59 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2005, 15:20
Мнения: 233
Местоположение: София
:D :D
Не е, че не мога да карам бавно и спокойно... Даже го правя от време на време.. :lol:
Нооо, общо взето, не държа винаги немски автомобил да се пъчи отпред на колоната!! :mrgreen:
....
Като карате БМВ-то натискате ли Ланчите?? :P

_________________
/Delta HPE 1.6i 16v/
/Delta HPE 2.0 16v/
[img]http://piccolina.727.net/020729NEW/LANCIA,Maserati,Lamborghini/BEST9208_BetaMonte.jpg[/img]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Юни 2006, 17:08 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2005, 20:22
Мнения: 374
Местоположение: Перник
Цитат:
Като карате БМВ-то натискате ли Ланчите?? Razz
Предполагам че това е към мен :lol: ами баща ми като шофира се държи колегиално към всеки със какъвто и автмобил да е но това е докато не излезе някои "бърз" целия в ремус със стряскащата кубатура 1.4 1.6 1.8 и така не че искам да прехвалвам италянката ама едно ауди 80 2.3 куатро при 160 на владая посока перник се губеше в огледалото :roll:

_________________
Дедра Турбо Homeedition


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Юни 2006, 23:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Metko написа:
Цитат:
Като карате БМВ-то натискате ли Ланчите?? Razz
Предполагам че това е към мен :lol: ами баща ми като шофира се държи колегиално към всеки със какъвто и автмобил да е но това е докато не излезе някои "бърз" целия в ремус със стряскащата кубатура 1.4 1.6 1.8 и така не че искам да прехвалвам италянката ама едно ауди 80 2.3 куатро при 160 на владая посока перник се губеше в огледалото :roll:


Метко ти не беше ли със стряскашата кубатура 1.8 или се бъркам?А ти принципно с такива 1.4 ли се гонкаш?Голф 3 - 1.4 Ми ? :roll: А относно Аудито нищо лично ама 2.3 куатро :wink: И аз си мислех веднъж че дръпнах А8 2.5 ТДИ ама май се оказа че просто през тъмните джамове не е видял,че се дърпам с него :oops:

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Юни 2006, 00:41 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Яну 2006, 22:14
Мнения: 541
Местоположение: София
Вие май не разбрахте че не е важно какво правиш а как ще се похвалиш :mrgreen:

_________________
Dedra integrale май била:) ау и с Турбо


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Юни 2006, 20:01 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2005, 20:22
Мнения: 374
Местоположение: Перник
Цитат:
Метко ти не беше ли със стряскашата кубатура 1.8 или се бъркам?

Не се бъркаш но не си спомням кола 1.8 да е била отпред...

Цитат:
А ти принципно с такива 1.4 ли се гонкаш?Голф 3 - 1.4 Ми ? Rolling Eyes


ами не явно не си разбрал поста ми , написах че често се случва някои такъв да се изяви

Цитат:
А относно Аудито нищо лично ама 2.3 куатро Wink И аз си мислех веднъж че дръпнах А8 2.5 ТДИ ама май се оказа че просто през тъмните джамове не е видял,че се дърпам с него Embarassed


Ами аз невиждам как пък някаква барака осемдесет и някои си година ще е отпред както и да е аз говорих и с тоя дето я кара каза че до 120-130 бил да ни сгази а след това просто не му вървяла колата . И незнам защо въобще сравняваш ауди 80 със А8 та това са си близо 20 години разлика не мислиш ли че и състоянието на колата е важно?Все пак тея А8-ци са почти нови и вървят страшно ... :roll:

Цитат:
Вие май не разбрахте че не е важно какво правиш а как ще се похвалиш Mr. Green
аз лично не виждам какво толкова съм преувеличил ама както и да е ...

_________________
Дедра Турбо Homeedition


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Юни 2006, 23:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Метко не се впрягаи толкова знам какво имаш предвид - май-слабите най се напъват :idea: Нищо лично.Но все пак с туннинга на Делтата си и ти донякъде се опитваш да покажеш нещо подобно.Ако се бъркам ме поправи.А относно Аудито 2.3 си е 2.3 както и да го погледнеш.Това че е било неподдържано и шофиора си го познавал не го знаех :) Все пак едно 2.3 двигтелче колкото и старо да е си е двигател на място :)

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие: А Алфа?
 Мнение Публикувано на: 13 Юни 2006, 07:50 
 
Е, айде сега, има BMW и BMW, :wink:
Някои БМВ-та трудно ще ги минете...Като чета някои теми по Форума, стигам до извода, че Ланчия са най-бързи, най-хубави и тнт.
Нали знаете за гарджето... :lol:
Истина е, че Ланчия има доста плюсове, но дайте да сме реалисти.
Като видя Март в Женева D3 Q4 с новия 1.9 L , 137 кW двигател на ФИАТ, тогава пак ще говорим...
Но докато не стане факт по улиците, Алфите са доста по-бързи от нас, това е истината... :lol:
8)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Юни 2006, 10:26 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2005, 18:02
Мнения: 244
Местоположение: София
Бе то и БМВ 120 дизел са по бързи - 163 коня го дават тоя дизел - ама има занижаване за да не влезе в акцизна група(същата е и в други Евр. държави) щото един познат на Петко го замерил на диното (ей така сток както е ) и какво се оказало - тоя дизел бил 181к.с :o :idea: За новото 330Д няма да говоря - такова чипосано го сравняваха германците с М3 343 к.с :roll:

Остава да чакаме 2,4 ЖТД - 200к.с и скоро и двигатела на VM пак за Брера и 159 3.0 ЖТД - 250к.с в първоначалния вариянт ( скопен за да издържат скоростните кутии на големия въртящ момент) - идва ЕРАТА на дизеловите бегачки :D

_________________
145 1.8 TS -Еx;156 2.4 JTD SW- Ex
Аlfa Romeo 164 Super 2,0 TS 1994
Аlfa Romeo 155 2,5 V6 12v 1992
Аlfa Romeo GTV 3,0 V6 24v 2001


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Юни 2006, 18:17 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2005, 20:22
Мнения: 374
Местоположение: Перник
Цитат:
Метко не се впрягаи толкова знам какво имаш предвид - май-слабите най се напъват Idea Нищо лично.Но все пак с туннинга на Делтата си и ти донякъде се опитваш да покажеш нещо подобно

Не те разбирам какво искам да покажа :roll: не се впрягам просто ме мързи да ползвам Emoticons :mrgreen: аз ако се впрягам и в форума трябва да съм бая настарвен :lol: :lol: ами с тунинга на делтата честно казано искам да се различавам от останалите такива на пътя , а пък и така ми се струва по красива :wink:

Цитат:
2.3 както и да го погледнеш
и 2.5 да е същата работа като е неподдържано имам един приятел със ауди 2.2 84 година 136к.с. 90-ка треа да ти кажа че разцепва Ланчата ама това ауди е много поддържано докато това
2.3 е бая смотано

Цитат:
Някои БМВ-та трудно ще ги минете...Като чета някои теми по Форума, стигам до извода, че Ланчия са най-бързи, най-хубави и тнт.

ами прав си но не мислиш ли че 518 и 520 са малко тромави ? :roll: :wink:
Цитат:
Но докато не стане факт по улиците, Алфите са доста по-бързи от нас, това е истината... Laughing

Възможно е никога не съм се качвал в Алфа пък и никога не съм присъствал на дръпка незнам колко вървят :roll: :wink:
Цитат:
ЕРАТА на дизеловите бегачки

дали :?: 8O

_________________
Дедра Турбо Homeedition


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Юни 2006, 10:33 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2005, 15:20
Мнения: 233
Местоположение: София
Незнам колеги, но не се захващайте да говорите за бързината на дизелите щот са бързи, ама не чак толкова!
Например това Ауди А8 2.5 TDI не е чак токова бързо макар, че е от алуминий..
Колегата Dedra 2.0 да си прати колата на диагностика! :lol:

_________________
/Delta HPE 1.6i 16v/
/Delta HPE 2.0 16v/
[img]http://piccolina.727.net/020729NEW/LANCIA,Maserati,Lamborghini/BEST9208_BetaMonte.jpg[/img]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Юни 2006, 22:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
lovelyBoy написа:
Незнам колеги, но не се захващайте да говорите за бързината на дизелите щот са бързи, ама не чак толкова!
Например това Ауди А8 2.5 TDI не е чак токова бързо макар, че е от алуминий..
Колегата Dedra 2.0 да си прати колата на диагностика! :lol:



Значи може наистина да съм го издухал?.Аз реших че е другото защото някой от форума беше казал че е невъзможно :!:

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юни 2006, 10:47 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2005, 18:02
Мнения: 244
Местоположение: София
lovelyBoy написа:
Незнам колеги, но не се захващайте да говорите за бързината на дизелите щот са бързи, ама не чак толкова!
Например това Ауди А8 2.5 TDI не е чак токова бързо макар, че е от алуминий..
Колегата Dedra 2.0 да си прати колата на диагностика! :lol:


Само да ти кажа че правихме дръпка между Алфа 147 1.9 JTD 8 клапана (сток 115 кс) - след чипосване замерена
136 на колелата умножено по 1,15 (слагам 15% загуби от трансмисия) 156 к.с- въртящ момент 380 Нм (това е мерено на диното и се поддържа в доста голям диапазон - добра крива има :D )
така - тази алфа я прпбвахме с БМВ 740i - (от тия по старите) - ами БМВ-то ни мина чак след 190-200 км/ч - правете си сметка колко вървят дизелите.
Още нещо - същия дизел бие и Алфа Спайдер 2.0 ТС 98година, както и 75-ца 2.0 ТС - това го пробвахме на сбирката в Русе.
Не ми се помисля какво ще стане ако беше 1.9 16клапанов - който с чипване става 175 -180 коня.
Иначе тоя куц двигател с помпа дюза на Аудито не го хвали - виж по късните с комън рейл са вече друго :wink:

_________________
145 1.8 TS -Еx;156 2.4 JTD SW- Ex
Аlfa Romeo 164 Super 2,0 TS 1994
Аlfa Romeo 155 2,5 V6 12v 1992
Аlfa Romeo GTV 3,0 V6 24v 2001


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юни 2006, 15:41 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2005, 20:22
Мнения: 374
Местоположение: Перник
Цитат:
Не ми се помисля какво ще стане ако беше 1.9 16клапанов - който с чипване става 175 -180 коня.


Незнам защо така си мисля , но Турбо бензин не е ли по-бързо от ТурбоДизел ?

_________________
Дедра Турбо Homeedition


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юни 2006, 16:15 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2005, 18:02
Мнения: 244
Местоположение: София
Metko написа:
Цитат:
Не ми се помисля какво ще стане ако беше 1.9 16клапанов - който с чипване става 175 -180 коня.


Незнам защо така си мисля , но Турбо бензин не е ли по-бързо от ТурбоДизел ?


Аз пък не знам защо си мисля че скоро на едно известно състезание дизела мачкаше бензините - странно защо мисля че дизелов автомобил ще мачка тази година на 24 часа на ЛьоМан.(абе то не мина ли - да не съм го изпуснал)
Ако една до друга поставиш - турбо дизел 160 коня и турбо бензин 160 коня - коя мислиш ще е първа - ами помисли за въртящия момент и в какъв диапазон го поддържа дизела :roll:
Имаше тест на Турбо дизел 1.9 CDTI - 150 k.с(Опел -с двигател ФИАТ) и ФауВЕ 1.4 с двойното турбо 1.4 FSI (ако не греша) - 170 коня - само до 100км/ч голфа беше първи после дизелака по еластичност мачкаше - мисля даже и дистанцията 1 км беше за уж по-слабия дизел. Теста беше в Авто Билд - може да питате Пинко в кой брой е.

_________________
145 1.8 TS -Еx;156 2.4 JTD SW- Ex
Аlfa Romeo 164 Super 2,0 TS 1994
Аlfa Romeo 155 2,5 V6 12v 1992
Аlfa Romeo GTV 3,0 V6 24v 2001


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юни 2006, 17:13 
 
BatVas написа:
Metko написа:
Цитат:
Не ми се помисля какво ще стане ако беше 1.9 16клапанов - който с чипване става 175 -180 коня.


Незнам защо така си мисля , но Турбо бензин не е ли по-бързо от ТурбоДизел ?


Аз пък не знам защо си мисля че скоро на едно известно състезание дизела мачкаше бензините - странно защо мисля че дизелов автомобил ще мачка тази година на 24 часа на ЛьоМан.(абе то не мина ли - да не съм го изпуснал)
Ако една до друга поставиш - турбо дизел 160 коня и турбо бензин 160 коня - коя мислиш ще е първа - ами помисли за въртящия момент и в какъв диапазон го поддържа дизела :roll:
Имаше тест на Турбо дизел 1.9 CDTI - 150 k.с(Опел -с двигател ФИАТ) и ФауВЕ 1.4 с двойното турбо 1.4 FSI (ако не греша) - 170 коня - само до 100км/ч голфа беше първи после дизелака по еластичност мачкаше - мисля даже и дистанцията 1 км беше за уж по-слабия дизел. Теста беше в Авто Билд - може да питате Пинко в кой брой е.

Ба си, и аз напоследък съм съгласен с BatVas, какво става тук. :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юни 2006, 17:30 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
BatVas аз не съм съгласен с теб.Преди съм имал бензин сега карам дизел и твърдя,че бензина върви повече.Бившата ми бензинова дедра вървеше повече от капата която карам сега.Кой каквото иска да ми обяснява.И за да не стане спор като дойда на Екото ще ти дам да я покараш и ще се увериш като я сравниш а Алфата.Найстина като включи турбото се усеща мощ, но срещу сериозен бензинов мотор няма шанс. :wink: Имай в предвид,че капата е в идеално техническо състояние,а какво остава ако е някой разбрицан дизел.

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юни 2006, 19:15 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Яну 2006, 22:14
Мнения: 541
Местоположение: София
Бензина не е ли по високо оборотен и по тази причина да има по голяма дължина на една предавка и от там по добро ускорение
+ това ти не тръгваш от 1000оборота а газ до ламарината кадето си имаш момент

_________________
Dedra integrale май била:) ау и с Турбо


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 26 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Истории


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов