Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг




 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Тунинг на авторадио или как дърт магнет да свири МП3
 Мнение Публикувано на: 16 Сеп 2008, 20:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2007, 11:54
Мнения: 1375
Местоположение: София
Кара: Lancia k 20V
Преди време пусках тема за авторадио с МП3 и усб и нз още какъв вход.
Защото имам един стар Кенууд, който единственото което не ми харесваше, е че нямаше как да слушам музика, освен ако не си записвам аудиодискове.
Но проблема го реших.
Въпросния Кенууд има опция за чейнджър (нещо, с което не ми се занимава) и до скоро му търсех алтернатива.
Та така - чейнджъра се свързва последством 13 пинов ДИН конектор. Намерих му описанието и има 2 аудио входа. Проблема по това да накарам щайгата да приема по тях го реших след търсене в нета - резистор м/у входа и изхода за данни. Пробвах го и се оказа че работи, на дисплея изписва само АUX.
Нещото от което ще пускам музика е разнебитената ми нокия, която все пак има блуту и 2 ГБ памет и нормално хендсфрии (ХФ) за стандартен Нокиа конектор.http://pinouts.ru/CellularPhones-Nokia/nokia_pop_pinout.shtml
Ама първо ме досвидя да си батисам оригиналното ХФ и за това си купих менте за 15 лв (оказа се излишно, но по късно ще се разбере защо)
Та почнах да боря преходния кабел - на конектора на телефона излизат за слушалките ляв и десен канал , НО НЯМАТ ОБЩ ИЗВОД или с др думи: Л+,Л-, Д+, Д-. Проблем - ако дам 2-та минуса заедно пак свири (макар с опцията да товари крайното стъпало на телафона), но ако докато телефона е свързан с касетофона и го включа на зарядно, Нокията ще изгори.
За това взех маса на телефона и Л+ и Д+ -свирят и 2-та канала но може би по-слабо с 1 идея.
Проблем 2 -Добре, но телефона не си пуска десния канал. при включено китайско ХФ (беше псевдостерео, само на ляв канал). Не беше от щепселчето а от липсата на микроконтролер в кутииката с микрофона. В крайна сметка прежалих оригиналното ХФ с опция за възстановяване, и взех сигнал от платката в кутииката - всичко работи на 6.
Куплунг за радиото си направих от парченце монтажна платка и 3 4-ки пинове за джъмпери от ПЦ.
Монтирах всичко на колата - в момента мога да ползвам като плеър телефона, отделен мп3 плеър, евентуално айпод( не съм му почитател).
Като качество ме устройва на пълно а и да не говорим че ми излезна ... ако не броя ХФ-тата - 5лв за жакове и удължаващ кабел.[


Прикачени файлове:
Коментар на файл: Конектора на радиото за чейнджър
wp65c5e4b9_0f.jpg
wp65c5e4b9_0f.jpg [ 39.74 KiB | Прегледано 3038 пъти ]

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v, Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25 Petrol
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Сеп 2008, 21:36 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2007, 22:31
Мнения: 1009
Местоположение: Кюстендил / NRW
Кара: Lancia
Ето как аз го правих преди време за един Pioneer

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

на повечето модели Pioneer AUX-а се активира от функционален бутон различен от този за включване и изключване.
При изключено положение задържате въпросния бутон за няколко секунди и се отключва допълнително неочаквано меню на Pioneer-а от където можете да определяте сервизни настройки в зависимост от модела на Pioneer-a от там задавате AUX - ON и след това той е достъпен от нормалното меню на Pioneer-a.

Сигнала и аз както колегата го подавах от мобилен телефон Siemens CX75 и аз преработих буксата и всичко си пасна. Бях си направил и преходник за обикновен МП3 плеар или там каквото е с жак 3,5мм.
Успех, а каквото не сте успели да разберете ще ви обясня допълнително.

_________________
Изображение
EX - Lancia Delta 2 1600 , Kappa 2.0 - 146 PD
от 1991-ва до днес Delta 1.3LX+ Delta 1.6HF turbo - разглобена за части.
от 2020-та до днес с Delta 3 1.8di - Platino


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Сеп 2008, 12:42 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
Delta1and2 написа:
Ето как аз го правих преди време за един Pioneer

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

на повечето модели Pioneer AUX-а се активира от функционален бутон различен от този за включване и изключване.
При изключено положение задържате въпросния бутон за няколко секунди и се отключва допълнително неочаквано меню на Pioneer-а от където можете да определяте сервизни настройки в зависимост от модела на Pioneer-a от там задавате AUX - ON и след това той е достъпен от нормалното меню на Pioneer-a.

Сигнала и аз както колегата го подавах от мобилен телефон Siemens CX75 и аз преработих буксата и всичко си пасна. Бях си направил и преходник за обикновен МП3 плеар или там каквото е с жак 3,5мм.
Успех, а каквото не сте успели да разберете ще ви обясня допълнително.
Oхо,точно тва ми требе.Значи исках да си купя такъв конектор за пионера ама струваше 50-тина долара и се отказах.трябва да видим дали става и на мойто животно.Много ще бъда благодарен ако ми подскажете за тоя пионерhttp://www.pioneer.co.uk/uk/products/archive/DEH-P4500R/index.html.Как и каде трябва да се конектне.Имам к750 и смятам от там да давам сигнал понеже свири уникално

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Сеп 2008, 13:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2007, 22:31
Мнения: 1009
Местоположение: Кюстендил / NRW
Кара: Lancia
Pioneer IP-BUS конектора е стандартен за управление на CD changer на всички модели от години насам. Аз лично съм го пробвал на два.
Pioneer KEH 3500
Pioneer KEH P7800
Принципа е същият, номерата на пиновете също.
Само реши как ще изкараш сигнала от телефона.
Вземи едно ХФ (хендсфрий) и вземи сигнала от него, връзваш на пиновете както горе и готово.
Можеш да си изкараш и един стандартен жак 3,5мм за друг плеар няма да ти попречи на сигнала.
И не забравяй да активираш AUX-a от менюто на авторадиото.

_________________
Изображение
EX - Lancia Delta 2 1600 , Kappa 2.0 - 146 PD
от 1991-ва до днес Delta 1.3LX+ Delta 1.6HF turbo - разглобена за части.
от 2020-та до днес с Delta 3 1.8di - Platino


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Сеп 2008, 15:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
Delta1and2 написа:
Pioneer IP-BUS конектора е стандартен за управление на CD changer на всички модели от години насам. Аз лично съм го пробвал на два.
Pioneer KEH 3500
Pioneer KEH P7800
Принципа е същият, номерата на пиновете също.
Само реши как ще изкараш сигнала от телефона.
Вземи едно ХФ (хендсфрий) и вземи сигнала от него, връзваш на пиновете както горе и готово.
Можеш да си изкараш и един стандартен жак 3,5мм за друг плеар няма да ти попречи на сигнала.
И не забравяй да активираш AUX-a от менюто на авторадиото.
Mного мерси колега.Даже съм и отворил страничката за повече инфо.Искаш да кажеш че бодвам четерте пина на местата и (задължително жак за мп3 плеарче) тоя хайвазин ще го ползвам като усилвател.Е бахти и гъзарията.Е тия само ни лъжат с тая кутия .За аукса го знам от каде се пали.Мерсаж голям ,тва ако знаете от кога го чакам че колата е пълна с дискове.

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2008, 23:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
Meрси за инфото.Днес подкарах цялата тая иsтория.Много голям кеф.След доизкусуряването ще посна снимки.

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Тунинг


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов