Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Пътната обстановка




 Страница 1 от 1 [ 15 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Напомняне - Акция "Светлина" !!!
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2006, 12:33 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 23 Авг 2005, 11:18
Мнения: 639
Местоположение: София
Акция "Светлина" стартира Пътна полиция от 1 ноември.
През лятото парламентът прие промени в Закона за движение по пътищата и шофирането на запалени фарове стана задължително от началото на месец ноември до края на март. Глобата за шофьори, които карат автомобилите си без включени светлини, започва от 20 лева.
Една минимална работна заплата ще плаща всеки водач, който кара автомобила си с неизправен фар. Катаджиите ще налагат максималното наказание за неработещи светлини на всеки шофьор, тъй като това застрашава живота на останалите участници в движението, обясни шефът на КАТ. Над 150 лв. ще плащат и водачите, които карат с неработещи мигачи или пък присветват с фарове на другите участници в движението без основателна причина. Същото ще бъде и наказанието, ако липсват резервни крушки за светлините на автомобила.

И миналата година го коментирахме, ама сега нещо "дебнат" повечко явно (увеличава се възможността за корупция с вдиганто на глобите), така че ВНИМАВАТЙТЕ!!!

_________________
Dedra 1.6 бившата :(
Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2006, 18:38 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2006, 11:48
Мнения: 442
Местоположение: Пловдив 01 Централен
Кара: Lancia Delta 3 1.6Mjet Selespeed
ПРАВИЛНО!!! Така и трябва да бъде !! Аз дедрата си е карах с две резервни крушки в жабката ! :D ЕЕеехххх колко съм напред..... :lol: :P Сега си карам с двете стари крушки и ако ми изпатка някоя ксенонка мога да си я сменя пак за 5 мин :D ХЕХЕХЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :mrgreen: куките пак ще се дразнят като ме спират ееейййййй....... и не само това! Карах със вериги, кабели за палене, две пълни окомплектовки за кола е 3 триъгилника :lol: Една туба с 8 литра течност за чистачки, чистачка за вода, за прозорците, такава и за скреж, крушките и резервните крушки..... Тоя като видя и след като му изредих всичко и го видя, оня зяпаше кат застрелян.... и като му добавих "Ако искаш и ще духам :) " и той просто каза да си тръгвам без повече въпроси и искания :lol: И сега си карам така Капата, само че нямам кабели за ток и вериги, щото го скъсаха кабела, а веригите оставих в дедрата :D Ще си купя нови така или иначе, но в зимно време екипировката наистина е мнооогггоооо важна :D Не правете компромиси зимно време, щото нищо хубаво не излиза :oops: :) Бъдете си коректни към вас, за да сте безпроблемни и безаварийни !! ЛЕК ПЪТ на всички 8) :D И да не ви се налага да се разправяте с куки.... почвайте ги с голямата усмивка и доброто отношение и те просто се размекват ... или поне при мен е така :P :D


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2006, 19:52 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 31 Май 2005, 23:20
Мнения: 249
Местоположение: Русе
Me4oKyX написа:
ПРАВИЛНО!!! Така и трябва да бъде !! Аз дедрата си е карах с две резервни крушки в жабката ! :D ЕЕеехххх колко съм напред..... :lol: :P Сега си карам с двете стари крушки и ако ми изпатка някоя ксенонка мога да си я сменя пак за 5 мин :D ХЕХЕХЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :mrgreen: куките пак ще се дразнят като ме спират ееейййййй....... и не само това! Карах със вериги, кабели за палене, две пълни окомплектовки за кола е 3 триъгилника :lol: Една туба с 8 литра течност за чистачки, чистачка за вода, за прозорците, такава и за скреж, крушките и резервните крушки..... Тоя като видя и след като му изредих всичко и го видя, оня зяпаше кат застрелян.... и като му добавих "Ако искаш и ще духам :) " и той просто каза да си тръгвам без повече въпроси и искания :lol: И сега си карам така Капата, само че нямам кабели за ток и вериги, щото го скъсаха кабела, а веригите оставих в дедрата :D Ще си купя нови така или иначе, но в зимно време екипировката наистина е мнооогггоооо важна :D Не правете компромиси зимно време, щото нищо хубаво не излиза :oops: :) Бъдете си коректни към вас, за да сте безпроблемни и безаварийни !! ЛЕК ПЪТ на всички 8) :D И да не ви се налага да се разправяте с куки.... почвайте ги с голямата усмивка и доброто отношение и те просто се размекват ... или поне при мен е така :P :D


:lol: Ти пък за 10лв не си оставил място в комбито бе ! :lol:

_________________
"Don't hate the player, hate the game"


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2006, 21:02 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2006, 11:48
Мнения: 442
Местоположение: Пловдив 01 Централен
Кара: Lancia Delta 3 1.6Mjet Selespeed
Място бол....... пак и още повече, като паднаха много температурите, ако бях събирал по 5 лв на всеки като го подпалвах..... щях да съм милионер :D


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2006, 23:36 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 26 Дек 2005, 20:22
Мнения: 374
Местоположение: Перник
Супер преди няколко седмици ме спря един полицаи и вика "що караш със запалени фарове" и аз му обясних ,че така повече ме виждат и тои ми вика "така ти харчи повече бе не се излагаи тоя закон е от ноември" 8O 8O 8O малко ми се скоси за халогените ма се напраих на луд и ме пусна :mrgreen: а според мен е по добре да има такива акции защото в 10 часа вечерта в моя мил град срещнах 4 коли без никакви светлини незнам дали са били пияни :roll: ,но със сигурност са били малоумни

_________________
Дедра Турбо Homeedition


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2006, 07:14 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Ное 2005, 13:04
Мнения: 794
Местоположение: София, Лом
Кара: Citroen C5 III '11 2.0 HDI 163 HP
Преди 2 дни около 20.30 часа забелязах подобен автомобил, който се движеше по пътя като немска подводница- без никакви светлини. Така се случи, че спряхме един до друг на светофара. Гледам- някаква девойка в другата кола, спокойно говореща си по GSM-a. Подвирнах и и започнах да правя разни знаци, да я подсетя за фаровете. Тя само ме погледна тъпо, включи първа и отпраши. :lol:

_________________
Kappa '96 2.4TDS-ex
Lybra '03 2.4 JTD 150 HP-ex

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2006, 10:23 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
Подобна история ми се случи снощи. Беше около 21:30. Прибирах се към къщи. Взирам се в мрака и срещу мен изплува някаква фиеста без грам светлина. Пресветнах му за подсещане, при което той ми върна пресветването (явно фаровете му работят). Когато се разминахме ми показа един жест, който не искам да коментирам. Погледнах в огледалото дали ще светнат габаритите. Ааами... изгуби се в тъмнината.

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2006, 13:51 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2006, 17:41
Мнения: 741
Местоположение: Горна Оряховица
Абе това за пътуване през нощта с изключени фарове ме подсеща за едни мои познати, които ходиха да крадат един бензин и хитрият им план бил да не си включват фаровете, за да не привличат внимание. Познайте дали не привлякоха bustedcop .


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2006, 21:46 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2004, 15:51
Мнения: 692
Местоположение: София
Аз си карам на къси през деня откак се помня. По мое си виждане.Кефи ме при Дедра-та,че като изключиш от контакт и гаси всичко.
Да бе,много харчи! 100гр. на 100км. Грам на километър :lol:

_________________
Lancia Dedra 2000 turbo,170hp, 835A8000,VIN: ZLA83500000177028, 1991г.
http://i142.photobucket.com/albums/r98/vvv73/2000t2.jpg


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2006, 22:53 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
и мен това много ме кефи. пустите англичани са направили обаче точно обратното. фаровете светят, а стъклата не можеш ги мръднеш...още не мога да свикна

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2006, 13:36 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 31 Яну 2006, 23:51
Мнения: 208
Местоположение: София 17 Витоша
Кара: Fiat Tipo (2017) petrol powered
fifo написа:
и мен това много ме кефи. пустите англичани са направили обаче точно обратното. фаровете светят, а стъклата не можеш ги мръднеш...още не мога да свикна

Нещо не те разбрах какво искаш да кажеш.
А, между другото замалко щяха да ме глобят заради халогените преди два дни. Вече не ги и включвам. Спряха ме провериха документите и след това почна пазарлъка. Вдигнах бесен скандал, щото неравностите по паважа най-добре се виждат именно на халогени. А бул. "Цар Борис" го ремонтират и движението изместено в дясно, където са най-големите дупки. Онези спогледаха, върнаха ми документите и ме пуснаха.

_________________
Fiat Tipo (2017) petrol powered


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2006, 16:56 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
кефи ме, че италианците си правят колите така, че като изгасиш мотора ти гаснат фаровете и можеш да си мърдаш ел. стъклата
в ровър не са я стигнали тая технология

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Окт 2006, 10:46 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 31 Май 2005, 23:20
Мнения: 249
Местоположение: Русе
fifo написа:
кефи ме, че италианците си правят колите така, че като изгасиш мотора ти гаснат фаровете и можеш да си мърдаш ел. стъклата
в ровър не са я стигнали тая технология


За фаровете е вярно ама за стъклата протестирам, мойте не мърдат като изключа от контакт. Delta II '95

_________________
"Don't hate the player, hate the game"


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Окт 2006, 13:22 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
би трябвало да бачкат като си отвориш шоферската врата

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Окт 2006, 15:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
На Делта2 не е така!:( За съжаление.... Само на Дедра са така....

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 15 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Пътната обстановка


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов