Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии




 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Автотуриъм
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2009, 16:41 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 07 Авг 2009, 08:44
Мнения: 101
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4 jtd
Lancia Dilta III 1.6 120hp
Предлагам да открием такава тема в която ще пишем ако някой ходи в чужбина да опише от къде е минал и с какво впечатление е останал. Аз например миналата седмица ходих за един ден до Солун. Останах доста разочарован от пътищата и от пътната сигнализация. Знаците са им като нашите от преди 20-25 години, а светофарите са малки и със странни стрелки за завиване на ляво и дясно. Магистралите им са още в процес на строеж и т.н.

_________________
Изображение
свободная энергия


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Автотуриъм
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2009, 16:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2009, 21:35
Мнения: 257
Местоположение: София
iaki написа:
Предлагам да открием такава тема в която ще пишем ако някой ходи в чужбина да опише от къде е минал и с какво впечатление е останал. Аз например миналата седмица ходих за един ден до Солун. Останах доста разочарован от пътищата и от пътната сигнализация. Знаците са им като нашите от преди 20-25 години, а светофарите са малки и със странни стрелки за завиване на ляво и дясно. Магистралите им са още в процес на строеж и т.н.


В събота и аз ходих до Солун. Впечатленията ми се покриват с твоите относно знаци, светофари и качество на пътищата от първа категория. Магистралата не е лоша (готовата част), но странно защо има ограничения за 100 и 110км/ч.
Другата част от магистралата поне се строи и то доста активно, а при нас нищо не се случва...

Маркировката на пътищата е доста по-добра от нашата, полагания асфалт също е по-добър, тъй като не поглъща светлината от фаровете, а я отразява. Впечатлението вечер е за приветливи, добре поддържани пътища - мантилени, котешки очи (не са мръсни като тези при нас), асфалт, маркировка и т.н. Определено не се напрягам да шофирам.

Голямо Браво за пътищата в самия Солун! Една дупка не видях, няма неравности и от автобусите и тежки камиони, така характерни за нашите улици. :evil:

_________________
Lancia Lybra SW 2.4JTD, 2003
Никой си няма Bose кат моето :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Ако ви падне път
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2009, 17:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Ако ви падне път да минавате през Котленския проход зимата посетете Жеравна - невероятно е през зимата, прохода не е много натоварен, особено през зимата, добре се поддържа а асфалта е нов. Струва всеки сезон да си посети това местенце, ако останете да нощувате в някоя къща сутринта ще ви изненадат със страхотни мекици!


Върнете се в началото 
 Заглавие: зимата на 2008
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2009, 18:25 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2009, 17:27
Мнения: 633
Местоположение: сливен
Кара: Сега Фиат Добло и Lancia Y
е колеги,ако случайно няко има път към Сливен,ви предлагам една снимка от балкана,маалко преди село Кипилово,зимата е наистина мноого красиво,а спомени колкото искате:


Прикачени файлове:
 кипилово.JPG
кипилово.JPG [ 176.67 KiB | Прегледано 6560 пъти ]

_________________
Lancia Ypsilon, 1.1, mono - бившата.
Lancia Ypsilon, 1.2, със 60 понита под капака.
Fiat Doblo (бай Осман), 1.2, 65 катърчета.
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Ное 2009, 23:29 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007, 20:27
Мнения: 650
Местоположение: София
А аз имам доста добри впечатления за пътищата в Гърция. За година и половина направиха 50 км магистрала, а при нас 20 км за 20 години. И най се впечатлявам от това, че на междуградски пътища на всяка отбивка има осветление. Ако ви се пътува от София до Халкидики е 4-5 часа, в момента се намират квартири за 30 евро.

_________________
Lancia Lybra 2.0 SW R.I.P.
Lancia Lybra 2.4 SW същата, ама на нафта!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Яну 2010, 20:07 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2005, 15:59
Мнения: 552
Местоположение: Враца/Кабиле(Ямбол)
Кара: Lancia: Thesis & Lybra & Delta III + един Citroen C2 за разнообразие
Аз никога не съм пътувал до Солун през Кулата или Гоце Делчев... но няколко пъти съм го правил през Свиленград.
Определено това, което пише в първия пост не е вярно за пътищата в източната част на северна Гърция.
Знаците са много, двуезични, и точно на мястото си.
Всички кръстовища извън населените места (!) са осветени.
По цялата дължина на пътя има колчета със светлоотразители (както и в повечето държави, където съм ходил де), нощем се кара изключително леко и ненатоварващо. Пътят се вижда километри напред.
Магистралата от турската граница до Солун (виа Егнатия) я направиха за 5-6 години цялата (около 300 км).
От Свиленград до магистралата (малко преди Александуполи) пътят се води "автомобилен път", ограничението е 100, има ограда като на магистрала и аварийни ленти. Иначе има по една лента за всяка посока, широка и по средата не е разделен с мантинела.
Имаше участък, където пътят беше в ремонт - правеха някакъв мост. Отклонението през нивата беше асфалтирано и с маркировка (!!!!).
Светофари има дори по кръстовищата извън населените места.
Има и предупредителни светофарчета (жълти) преди самото кръстовище. Ако се чудите за какво са, ето:
-ако светофарчето НЕ СВЕТИ и карате с нормална скорост - минавате на следващото кръстовище на зелено.
-ако светофарчето МИГА - това означава, че на кръстовището все още е зелено, но скоро следва смяна на сигнала и е по-добре да намалите.
-ако светофарчето СВЕТИ постоянно - то намаляйте. На кръстовището ще стигнете на червено и трябва да спрете.
Καλο ταξιδη !

_________________
Lancia Thesis 2.4 20v jtd/Lancia Lybra SW 1.9jtd/Lancia Delta III 1.6 mjtd
Lancia Dedra 1.8 SW (ex) / FIAT Bravo HGT (ex) / Lancia Delta HPE 1.8 VVT 16V (ex) / FIAT Tempra 1.8 i.e (ex) / Lancia Kappa 2.0 20LE (ex) / FIAT Croma 1.9 mjtd (ex)


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 




Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов