Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии




Автор Съобщение
 Заглавие: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 09 Юни 2010, 17:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
Колеги, предполагам, че доста от вас са посетили езерата. За съжаление аз още не съм, но края на Юли един норвежец ще ми идва на гости и искам да се качим заедно, преди да тръгнем към морето, но не ми е ясно как стои въпроса с пътищата до там. Ако може някои да каже бива ли ги или да се приготвя за калдаръми :D Също ако може да споделите как стои въпроса с хижи/хотелчета, има ли такива в близост до езерата (или поне до лифта), цени, условия и т.н. и дали 2 дни обикаляне (1 нощувка) ще ни стигнат да ги обиколим всичките?

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 09 Юни 2010, 18:46 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Има път почти до лифта, скоро го правиха. Гледай да не е в почивни дни, че няма място за спиране горе. Изходната точка е Сапарева Баня стрария път е тесен и лош, но е донякъде, после е новия път. Има предостатъчно места за пренощуване от ПЦ "Паничище" до хижа "Седемте рилски езера".


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 10 Юни 2010, 09:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Така… Аз съм планирал ходене точно до езерата този уикенд, така че мога да ти дам актуална информация за това, което съм проучил. Миналата есен бяхме на Паничище за 4 дни, но така и не успяхме да се качим на езерата, защото времето беше отвратително. По принцип има лифт, който е на около 5 км. от Паничище и те качва почти до първото езеро. Там ти трябват около 3 часа да ги обиколиш всичките, след това обратно пак с лифта. С местата за спиране и аз знам, че е малко кофти до лифта, но все ще се справим някак си. Относно нощувката – препоръчвам ти хотелите на Паничище. Най-новият (според мен най-много си заслужава) е хотел „Магнолия” – двойната стая е 50 лв. със закуска. Компромисен вариант би могло да бъде ( все пак чужденци ще водиш) хотел „Планински езера” – нощувката е 40 лв. Има едно друго много добро хотелче в което аз бях тогава – „Теменуга”, много е готино, но и доста по-скъпо от другите и според мен не си заслужава – в момента цените са 70 лв. за стаята. Иначе ресторантчето на това хотелче, наистина си заслужава – много уютна обстановка, но ако е през уикенда, трябва предварително през деня да се запазят места. Но ако избереш първият хотел „Магнолия”, ресторанта е достатъчно нов и добър!. Задължително трябва да си направиш предварителна резервация, за да не останеш „на сухо”, като мен. Аз вчера отивам в една агенция ( „Ню болкан холидейз”), които правят резервации за тези хотели и се оказа, че и трите хотела са пълни за този уикенд. Тъй като на 100% съм решил да отида сега, направих компромис и резервирай някакъв хотел в Сапарева баня – „Галатея”, никога не съм ходил, четох доста критични мнения, но и някой позитивни. Ще видя как е там и ще пиша в последствие като се върнем, живи и здрави. Но какъвто и да е за една нощувка, все ще свърши работа 
Като се върна, ще пиша още инфо за това колко време ти трябва за обикаляне на езерата , за лифта и т.н.
Поздрави.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 10 Юни 2010, 10:10 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
Аз два пъти съм ходил на Езерата - веднъж преди да пуснат лифта и веднъж след това. Времето, необходимо обикалянето на Езерата, е според това дали ще обиколите всичките и колко време ще отделяте на по-интересните (красивите) - Сълзата, Окото и Бъбрека. Ние и двата пъти ги обиколихме за около 5-6 часа без бързане (около 1 час обедна почивка, без да броя малките почивки) и с изкачване и на Езерния връх. Оттам гледката е е невероятна, особено ако няма облаци. Има два пътя за "горните" езера - покрай "долните" 3 (Рибното, Трилистника и Близнаците) и по хълма над новата хижа. Вторият път е малко стръмен в началото, но после излизате на едно плато и гледате долните езера отвисоко. Това плато води до Бъбрека. Ако искате да ходите и до Долното езеро, ще ви трябва поне още 1/2 час, защото то е по-надолу от "долните", а и е стръмничко. От Бъбрека може да се качите нагоре до Окото, Сълзата и Езерния връх и на слизане да минете покрай "долните" езера. И двата пътя тръгват и свършват при новата хижа, така че можете да си изберете сами маршрута.
Ако искате по-екстремно изживяване от лифта - вземете джипка за нагоре. Има няколко УАЗ-ки и 1 G класа, возеха за 5 лева на човек. Те вървят по стария път (почти път :mrgreen: ) около лифта и пак стигат до новата хижа. Ако имате камъни в бъбреците - със сигурност ще ги извадите :mrgreen:

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 10 Юни 2010, 11:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
Благодаря за отговорите. Знаете ли нещо за изкачването с коне вместо с лифт или джипка? :)

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 10 Юни 2010, 13:20 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
Peakone написа:
Благодаря за отговорите. Знаете ли нещо за изкачването с коне вместо с лифт или джипка? :)

Джипките имат стоянка около хижа "Пионерска" и откакто има лифт, нямат много-много работа. Цената, която съм цитирал по-горе, е отпреди 3 години. Май работят до 17.00-17.30, ако правилно съм запомнил.

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 10 Юни 2010, 16:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Peakone написа:
Благодаря за отговорите. Знаете ли нещо за изкачването с коне вместо с лифт или джипка? :)


Като отида ще попитам откъде би могло да се наемат коне, цени и т.н. :wink:

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 11 Юни 2010, 01:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
благодаря, колега bowdown

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 14 Юни 2010, 09:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Сега да споделя и моите впечатления от посещението на рилските езера – наистина едно прекрасно местенце и който не е ходил там, горещо му препоръчвам да отиде. Бяхме отседнали в Сапарева баня ( както по-горе споменах в хотелите на Паничище нямаше свободни места. Бяхме в хотел „Германея”, не го препоръчвам, има далеч по-добри хотели, но като за 1 нощувка на цена от 40 лв. става. Хотела иначе е приличен и чист, има си собствен малък басейн с минерална вода, сауна, масажно студио, но няма климатици в стаите, а в тези горещини беше отврат. Но както и да е, първия ден(събота) решихме да се разходим в околностите, но за нещастие на приятелката ми на пистата на Сапарева баня имаше дрифт състезание, та реших там да позяпам 1 час. После отидохме до съседното село – Овчарци, където има един уникално красив водопад – Горица. Не е много голям, но все пак е красиво местенце. След това (в следващото селце) има един манастир – Ресиловски манастир и него посетихме. Също много ми хареса, въпреки, че в момента все още се извършват строителни работи. На връщане се разходихме в самата Сапарева баня – почти в центъра се намира най-горещия гейзер на Балканите – 103 градуса, много красиво направено. На следващия ден беше планувано изкачването на Рилските езера. Тъй като се замотахме в хотела, бяхме горе на лифта (разстоянието от Сапарева баня до лифта е 10 км - около 30 мин., а от Паничище е на 5 км.) около 10 ч. На входа има вече поставена бариера и един „лош чичко” събира такса паркинг 5 лв. за целия ден, естествено без да ти дава никаква бележка. На около 50-100 м. в дясно започват спрелите автомобили и си търсиш място за спиране ( в 10 ч. имаше доста свободни местенца). Таксата за лифта е 15 лв. на човек в двете посоки, като пътя до горната станция с лифта е около 30 мин. Както по-горе беше писано, има и алтернативен начин за изкачване, който го е страх от лифт или пък иска по-екстремни условия – изкачване с джипка Уаз – цената отново е 15 лв. на човек, но мисял, че трябва да се въбетар повече от трима желаещи, а и според мен не е най-удачния вариант  . Както и да е . като се качихме на последната станция на лифта, специално за колегата Peakone питах как стои въпроса с разходките с коне – идват след 20 Юли обикновено и стоят до към средата на Септември на последната станция на лифта ( до новата хижа), защото сега все още имаше сняг на доста места. За цена неможаха да ми кажат, но предполагам, че е около 30-40 лв. на човек. С конете правиш разходка около езерата. Та както казах на места имаше все още сняг. От хижата има 2 пътеки – едната е по-стръмна ( но я препоръчвам) и води директно на 5-то езеро – Бъбрека. Другата започва и обикаля езерата от 1 до 4 и излиза пак на бъбрека ( ние на връщане я хванахме нея) След Бъбрека нагоре в планината се намират последните 2 – окото и сълзата, откъдето всъщност се откриват най-красивите гледки. И двете бяха напълно заснежени все още, но въпреки това се качихме до горе (макар и с маратонки, без никакви екипировки) и наистина гледките са просто уникални. На връщане минахме през всички останали езера и излезнахме отново на лифта. Общо обиколката около езерата от ни беше 4 часа ( като сме правили 2-3 почивки по 10-ина мин.), като трябва да се вземе в предвид че на места си имаше сняг и там изкачването си ни беше по-трудничко. След това отново с лифта надолу и газ към София. Трябва да се има в предвид, че лифта работи до 16.30 ч., а Вторник е почивен ден.
Както казах, горещо препоръчвам тази дестинация за разходка – мисля, че всеки Българин трябва да посети поне основните и най-красиви места в страната ни. Може човек да се разходи и за един ден ( без преспиване), но трябва да се тръгне от София в 7 – 7.30 ч. за да може около 9.30 – 10 ч. да бъде на станцията на лифта. Но мисля, че по този начин ще бъде много по-напрегнато. Все пка нощувките в Паничище наистина не са високи – както казах препоръчвам Хотел „Магнолия”, където нощувката е 50 лв. за двойна стая, а хотела е чисто нов, хотел „Планински езера” – нощувката е 40 лв. за стая – и двата хотела и си имат дажкузи и сауна, а единия и парна баня. Хотел Теменуга, също е хубва, но по-съп – в момента беше 70 лв. за двойна стая. А ако решите да отседнете в Сапарева баня има един чисти нов хотел – „Емили”. Където наистина си заслужава,а аз за съжаление не знаех за неговото съществуване.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 14 Юни 2010, 10:26 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
Благодаря колега! Информацията ми беше много полезна, сега знам как да си планувам и организирам пътуването и престоя :) cheers

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 15 Юни 2010, 11:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Дано да ти хареса. Да споделиш после какво е било мнението на норвежеца :) cheers

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 16 Юни 2010, 00:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
Аз само като му показах снимки реши, че ще се наложи да се подготви с по-профенионална фото техника :mrgreen:

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 16 Авг 2010, 13:42 
Offline

Регистриран на: 16 Авг 2010, 13:33
Мнения: 2
Конете се наемат от Новата хижа на езерата, там където слизаш от лифта- ще ги видите те са почти пред хижата, цената е около 20 лв. за разходка до 5 то езеро! Супер е , който не е пробвал трябва да се качи до там с коне! / а и не е толкова уморително, стига се за 40 мин/. Цената е за в едната посока , а ако искаш да се върнеш пак с кон, май е 10 лв


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 16 Авг 2010, 13:43 
Offline

Регистриран на: 16 Авг 2010, 13:33
Мнения: 2
Имам и телефонен номер за конете, ако някой иска.... :wink:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 17 Авг 2010, 10:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
Добре де...до Бъбрека са 40 минути пеша...толкова ли ви мързи? :D

Аз и това с лифта не го разбирам, да не говорим за конете после, но всеки си знае :roll:

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 07 Сеп 2010, 12:53 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
Slav написа:
Добре де...до Бъбрека са 40 минути пеша...толкова ли ви мързи? Аз и това с лифта не го разбирам, да не говорим за конете после, но всеки си знае :roll:


Въпрос на навици и закалка. Преди 2-3 години маах гащи пеш по 10 километра, а сега за 500 метра се качвам в колата.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 20 Юли 2011, 22:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2010, 13:22
Мнения: 1029
Местоположение: до плажа
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 115 hp
Alfa romeo 147 1.9 jtdm 120hp
не съм ходил на 7-те рилски езера...

за деца 4г. и 8 г. става ли горе???

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 120hp 2006г.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115hp + 2003г.
Lancia Lybra SW 2.4 JTD, 134HP - Самолета! RIP - на части...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2011, 10:21 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
donnna написа:
за деца 4г. и 8 г. става ли горе???

По-скоро не, освен ако не ги носите по баира. После е равно около Бъбрека, но към Окото и Сълзата си е доста стръмно пак. На едно ниво с лифта са Рибното, Трилистника и Билзнаците, нагоре е Бъбрека, после Окото и най-отгоре е Сълзата. Долното пък е най-отдолу, под нивото на лифта.

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2011, 11:29 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
И аз мисля, че децата няма да издържат прехода освен ако не ги носите. Другият вариант е да нощувате на хижата и така ще имате достатъчно време се приберете дори по-късно, когато лифта не работи.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Седемте Рилски Езера
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2011, 13:41 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2010, 13:22
Мнения: 1029
Местоположение: до плажа
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 115 hp
Alfa romeo 147 1.9 jtdm 120hp
ще ги чакам да пораснат smoke

_________________
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 120hp 2006г.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115hp + 2003г.
Lancia Lybra SW 2.4 JTD, 134HP - Самолета! RIP - на части...


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 21 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Екскурзии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов