Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: проблем с предавките
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2023, 23:18 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 19 Юли 2018, 06:26
Мнения: 51
Кара: Lancia Thesis
Здравейте приятели ! Проблема е следния : Колата е 3.0 V6. След първоначален студен старт може да карам и 1000 км ,няма никакъв проблем. предавките се включват супер. Когато спра,при вече загрят мотор и скорости, изгася мотора и след малко пак стартирам за да тръгна , двигателя губи някой от цилиндрите и започва да работи на 4 или 5 цилиндъра. Другото интересно,което се получава е че кутията минава на някакъв авариен режим и не превключва скоростите. Когато е в такъв режим ,се губят цифрите на таблото ,които показват на коя скорост си когато си на manual. Също така стрелките за нивото на бензина и икиномайзера ту падат ту работят . След целия този цирк,чакам един час ,паля и тръгвам и може да карам колкото си искам стига да не гася мотора. Изгася ли,пак всичко пропада и трябва да я чакам да си почине за да се оправи. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно ? hepl hepl hepl


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с предавките
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 21:49 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Бих те посъветвал да започнеш първо с една диагностика, да се види какви грешки набива и от там да се почне да се търси проблема.
Ако трябва да хвърлям боб, най-общо казано, бих предположил че е възможно някой датчик/окабеляване/модул да прави парчета като се загрее.
Как установи че спира да работи някой цилиндър?
По принцип, може да пробваш да ресетнеш адаптациите на двигателя и скоростите - понякога проблеми от рода на кофти работа на двигателя и скоростите се оправят по този начин.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с предавките
 Мнение Публикувано на: 13 Май 2023, 23:48 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 19 Юли 2018, 06:26
Мнения: 51
Кара: Lancia Thesis
KoCMoHaBTa написа:
Бих те посъветвал да започнеш първо с една диагностика, да се види какви грешки набива и от там да се почне да се търси проблема.
Ако трябва да хвърлям боб, най-общо казано, бих предположил че е възможно някой датчик/окабеляване/модул да прави парчета като се загрее.
Как установи че спира да работи някой цилиндър?
По принцип, може да пробваш да ресетнеш адаптациите на двигателя и скоростите - понякога проблеми от рода на кофти работа на двигателя и скоростите се оправят по този начин.

Привет ! Първо ти благодаря за вниманието ! А за цилиндрите разбрах ,като откачах последователно един по един кабелите на инжекторите на газовата уредба ( забравих да спомена,че колата е с АГУ ) и 5ти цилиндър не работи,когато пропадне . На бензин също не работи 5ти . След диагностика , набива също на 5ти . То си личи и с просто око,че мотора се тресе и не работи равномерно,като и "кюфка" в ауспуха. Диагностиката я извършихме през газовия компютър , понеже директно не можа да се свърже. А относно ресета за който ми говориш, как се прави ? Извинявай за невежеството.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с предавките
 Мнение Публикувано на: 14 Май 2023, 11:03 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Как се опита да се вържеш директно - с какъв софтуер и кабел?
Ресета, както и диагностиката се прави чрез MultiEcuScan (MES) през ODB2 буксата чрез VAG-KKL или читав ELM327 кабел. През газовото, нямам представа колко е надеждно и каква информация дава. Ако имаш някакъв код за грешка, дай да го видим, но най-добре през MES. Сега кофтито е, че за този двигател само с платена версия може да се прочете. Алтернативно, може да потърсиш и помолиш някой колега от твоя район - напиши в профила си от къде си. Ако си от или близо до Пловдив - мога да ударя едно рамо да я прочетем.
Също погледнах преди малко и видях, че за този двигател няма адаптации в програмата - има само за скоростите.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с предавките
 Мнение Публикувано на: 12 Юни 2023, 14:15 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 19 Юли 2018, 06:26
Мнения: 51
Кара: Lancia Thesis
KoCMoHaBTa написа:
Как се опита да се вържеш директно - с какъв софтуер и кабел?
Ресета, както и диагностиката се прави чрез MultiEcuScan (MES) през ODB2 буксата чрез VAG-KKL или читав ELM327 кабел. През газовото, нямам представа колко е надеждно и каква информация дава. Ако имаш някакъв код за грешка, дай да го видим, но най-добре през MES. Сега кофтито е, че за този двигател само с платена версия може да се прочете. Алтернативно, може да потърсиш и помолиш някой колега от твоя район - напиши в профила си от къде си. Ако си от или близо до Пловдив - мога да ударя едно рамо да я прочетем.
Също погледнах преди малко и видях, че за този двигател няма адаптации в програмата - има само за скоростите.

Привет ! Извинявам се ,че не отговорих толкова дълго време. грешките са : P0205 ; P0340 ; P0481. Никой в нашия град не може да ми помогне. Ще се принудя да я продам на някой фен, да се занимава той. Иначе е в перфектно състояние. Не жаля средства за нищо. Но уви.....Тези коли не се ценят и няма никой който да им разбира. Вече 5 години само наливам пари в нея и ми е дошло до гуша от пишмян майстори. Благодаря ти все пак за любезното внимание ! Ако каже някой,да дойда до негов човек от който и да е град , който със сигурност ще помогне ,тръгвам .... Няма значение къде се намира в България.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с предавките
 Мнение Публикувано на: 13 Юни 2023, 14:56 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
Здравей,

Гугълът казва, че:
P0205 е проблем с инжекторите.
P0340 е проблем с датчика на коляновия вал
P0481 това е свързано с перката за охлаждане.

Като се замисля, ако датчикът за коляновия вал подава грешни данни, то е напълно възможно да има игра в работата на двигателя, откъдето да ти идват всички други трудности.
Това ми се вижда и най-евтино за ремонт.

Когато моят датчик сдаде багажа, колата грам не палеше, когато беше топла. Чаках да изтине и тогава палеше.

Смяната е елементарна, но е малко неудобна, ако нямаш канал.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с предавките
 Мнение Публикувано на: 13 Юни 2023, 18:55 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 19 Юли 2018, 06:26
Мнения: 51
Кара: Lancia Thesis
Ganchev написа:
Здравей,

Гугълът казва, че:
P0205 е проблем с инжекторите.
P0340 е проблем с датчика на коляновия вал
P0481 това е свързано с перката за охлаждане.

Като се замисля, ако датчикът за коляновия вал подава грешни данни, то е напълно възможно да има игра в работата на двигателя, откъдето да ти идват всички други трудности.
Това ми се вижда и най-евтино за ремонт.

Когато моят датчик сдаде багажа, колата грам не палеше, когато беше топла. Чаках да изтине и тогава палеше.

Смяната е елементарна, но е малко неудобна, ако нямаш канал.
Благодаря ти ! На диагностигата тая Р0340 ,казва че е датчик разпределителен вал,а Р0205 е инжектор на 5ти цилиндър. Но на бензин и на газ все 5ти цилиндър не работи. Също така дава грешка и на скоростите. За 2ра и 4та скорост. Абе голям филм ти казвам. Така наречените майстори, ми казват : " Имаш проблем с тоците , не е за мен ! " :lol: :lol: :l ..... Направо комедианти. Накладки и шарнири и баба знае да сменя.... Мисля да започна с издирването на тоя датчик на разпределителния вал,а тоя на коляновия ще го оставя накрая. Разбрах че се намира някъде горе в главата,откъм скоростната кутия.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с предавките
 Мнение Публикувано на: 14 Юни 2023, 20:41 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 19 Юли 2018, 06:26
Мнения: 51
Кара: Lancia Thesis
Някой знае ли къде точно се намира датчика на разпределителния вал ? И не трябва ли да са два , понеже са два вала ?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с предавките
 Мнение Публикувано на: 14 Юни 2023, 21:27 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 13 Яну 2011, 02:31
Мнения: 469
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 110 понита.
Някъде отстрани до валовете. Ако можеш да се ориентираш по картинките.


Прикачени файлове:
Screenshot 2023-06-14 at 21.11.51.png
Screenshot 2023-06-14 at 21.11.51.png [ 80.18 KiB | Прегледано 3020 пъти ]
Screenshot 2023-06-14 at 21.17.12.png
Screenshot 2023-06-14 at 21.17.12.png [ 81.79 KiB | Прегледано 3020 пъти ]
Screenshot 2023-06-14 at 21.24.34.png
Screenshot 2023-06-14 at 21.24.34.png [ 187.21 KiB | Прегледано 3020 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с предавките
 Мнение Публикувано на: 21 Юни 2023, 02:25 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 19 Юли 2018, 06:26
Мнения: 51
Кара: Lancia Thesis
Така момчета ... Искам да благодаря на всички ,които се включиха по темата относно проблема с моят любим автомобил ! Благодаря и на Господ,че ми даде сили да се справя с тоя цирк. Големи нерви ми създаде тая капризна и непредсказуема кола. Близо година се влачих по сервизи,псевдо майстори, лаладжии, даващи само акъл ,а работа ZERO. Само наливам пари и всичко се облегна на ''проба,грешка "..... Накрая сам си направих диагностиката с едно китайско OBD2 и с помощта на Бог, КоСМоНаВТа и Ganchev, сагата приключи. Смяна на целия ред инжектори (4ти,5ти и 6ти) и датчик разпределителен вал. Макар ,че ми даваше грешка P0205 (грешка 5ти цилиндър) . След ,като установих тоя проблем с инжектора на 5ти, реших сам да проверя по простия начин, с елиминиране на проблемите един по един. Откачих захранването на инжекторите един по един и се оказа,че наистина е 5ти цилиндър. След това исках да разбера,ток ли няма във въпросния цилиндър или гориво. Или и двете. Извадих бубината,сложих една свещ и я опрях на корпус и запалих. Имаше хубава искра. Следователно логично е,щом има ток а цилиндъра не работи,значи не идва гориво до него ( макар,че може и някой клапан да остава отворен и също да не работи,понеже копресията "бяга") . Следващото действие ,което предприех за да затвърдя извода до който стигнах е,че размених инжекторите на 5ти и 6ти цилиндър. И след размяната ,6ти спира да работи след като пропадне . Така грешката от Р0205 ,стана Р0206.Смених целия ред инжектори ,защото ми бяха наредени на една рейка и направо ги изплясках ,за по лесно. Смених и датчика на разпределителния вал ( с грешка Р0340),изчистих грешките и мача приключи. Колата се оправи. Само не ми стана ясно,защо аджеба тоя инжектор ми правеше мармалад и на скоростите......... shutup shutup shutup .....Бъдете живи и здрави и дано съм бил полезен на някой от споделеното !!!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов