Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis




 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Закупуване на Thesis, мнения и съвети.
 Мнение Публикувано на: 10 Юни 2020, 08:11 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 10 Юни 2020, 08:00
Мнения: 6
Кара: Alfa romeo 156 V6 sportwagon q-system
Bmw E36 compact 1.6 auto --> 1.8 manual/lsd
Здравейте. Имам желание, тъй като съм същия мазохист като баща ми да си харесвам неудобни за поддръжка и притежание коли. Фенове сме били на марките от родината на спагетите от години. Той притежаваше 2 алфи, един фиат и една Делта преди. Аз само 2 алфи до сега съм имал. Едната беше 156 фейс с 1.9 джетеде на около 220 коня другата която още имам, е 156ца Кю-Систем В6, 2.5. От гофини водим спора за тезиса с баща ми аз ест като по-млад обяснявах колко ми е грозна отпред. Последния спор само ми каза колко ще си променя мнението. Е прав беше и от година насам вече изкам да си причина тва харакири, да притежавам Тезис. Та въпроса ми е как са нещата с тва извънземно на колела. Чувал съм, че Ес класа да си вземеш ще е по-безболезнено от Ланчията. Други казват, че не е толко страшно. Интересуват ме цени и чупливите зони по колата, особено окачването. Мотора е повече от ясно, че ще е 2.4, но не знам дали толкова ръчка 150 коня за тая кола седят. Автомата съм чувал, че не е най-здравия, въпреки, че моя на алфата е нещо дето и когато работех в Ауто Италия не бяха чували, че съществува. Та да, каквото и мнение да дадете за части, поддръжка и цени за които може да се вземе читава ще са от помощ. Да ясно ми е, че има много теми от преди за тая кола, но са от над 7 години и никога не се стига до същинските въпроси.
Ще съм благодарен ако ме светнете за този "евтин" Майбах.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Закупуване на Thesis, мнения и съвети.
 Мнение Публикувано на: 11 Юни 2020, 11:57 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
Здравей,
от 2 години карам Тезис 2003, 150 коня. 2 години никакви грижи - обслужване на всеки 10К км. Кастрол Едж за 80 кинта, филтри МАН/Бош. Около 160 лева излиза всичко. Пълното обслужване ми стъпи около 4-5 стотин лева с Бош ремък и водна помпа. Рецикирах 8 предни долни носача в Стара Загора за 470 лева, макферсони в Пловдив за 80 лева. Двигателят създава тяга, която те лепи за седалката. На всяко зареждане пълен резервоар - 3 капачки (90 мл.) Бардал. Сипвах и по 1 литър Манол Премиум двутактово, но не видях смисъл и от месец съм го изключил. Дреболии с които съм я купил - темпоматът изключва често, когато натисна спирачката и за да се активира трябва като уиндоус - рестарт. Не ми греят седалките. Не съм търсил електро, че ме е страх български сервиз да пипа електрониката. Както се казва "Всичко беше добре, докато не отидох на майстор" :) Колега от форума ми презапои за минути една букса в Конект системата и реши проблема с EOL. S-класата на Мерцедес от тази година може да ходи като "гарсон" зад Тезиса само. Но, ако уцелиш гледан автомобил. Какъвто и да е автомобил, ако е неглежиран, човек ще си скубе косите с него. След Тезиса, не знам какво мога да си купя за дори двойно повече пари без да се чувствам понижен в ранг. От креслото, та долу на бетона. След тази кола ще търсиш S-класи от по 30К нагоре.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Закупуване на Thesis, мнения и съвети.
 Мнение Публикувано на: 12 Юни 2020, 07:32 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 10 Юни 2020, 08:00
Мнения: 6
Кара: Alfa romeo 156 V6 sportwagon q-system
Bmw E36 compact 1.6 auto --> 1.8 manual/lsd
Здрасти. Какво е ЕОL? И също така буквално не виждам тезис дизел автомат за над 3-4000. Само един е 8000 лв. Коетп хем ме успокоява хем ме притеснява. Бих взел 3.2 емблема тъй като сега са гледам по5-6000 което не ми е ясно как става, но малко искам да страня от този алфа моъор тъй като вече имам малкото братче 2.5 и имах проблеми с нвхо, въпреки че в алфата на баща ми нямаше моите проблеми, а и обслужването и поддръжката на 2ри талъв ще ми излезе много нанагорно, да не говорим, че майсторите ни дето тука могат да ги правят се броят на пръсти и пак искат много пари, пък и като си готов като будала да им ги дадеш почват шикалкавения, тъй като не им се занимава защото реално ще направи 5 дизела за същите пари и по-малко труд, та да малко ме плашат тия ценички от 3-4к за тезис дизел, но буквално не мога да намеря такъв за над 4к. Дали да не потърся тука във форума ? Все пак колегите ми се струва, че продават запазени модели.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Закупуване на Thesis, мнения и съвети.
 Мнение Публикувано на: 12 Юни 2020, 10:47 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 14:51
Мнения: 149
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD 2003г.
ЕХ: Lancia Kappa 2.4 JTD 2000г.
EOL - End of Line. Километраж, климатик, музика - всичко е умряло, цялото табло. Този лачения за 8К го гледам от година+ някъде и беше 10 в началото. Аз съм със соларен шибидах и тези без не са ми интересни. Лятото поддържа 1ва степен на вентилатора и в купето освен, че въздухът е по-свеж, не е такава жега в купето. Аз бих чакал нов внос с шибидах или направо някаква италианска борса за коли бих прегледал. Много е важно да вземеш запазен екземпляр, защото оправянето на проблеми може да е безкрайно. Може да провериш 0898 40 50 10 Любо. Намира се в София. От него купих моя и съм доволен много от техническото му състояние. Кажи му, че преди две години е имал доволен клиент в мое лице и какво търсиш, може и да има какво да ти предложи.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Закупуване на Thesis, мнения и съвети.
 Мнение Публикувано на: 13 Юли 2020, 16:48 
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2020, 16:30
Мнения: 1
Кара: Lancia
Здравейте. За съвет съм тук. Харесах Ланчия Тезис, 2002г. 183/5к.с. газ/бензин. Има някои странности (неработещ климатик и някакво странно почукване някъде отпред, но не постоянно...)и ме наплашиха, че ѝ е скъпа поддръжката... Та, молбата ми е всеки, който може да изкаже мнение за въпросната кола, да го сподели. Благодаря


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Закупуване на Thesis, мнения и съвети.
 Мнение Публикувано на: 14 Юли 2020, 08:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 07 Юли 2009, 16:46
Мнения: 1005
Местоположение: София
Кара: Lancia
Ако нямаш идея какво е сложен автомобил, не знам дали да се хвърляш в дълбокото :)

_________________
Lancia Thesis 2.4 JTD '02г
Lancia Thesis 2.0 T '03г


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Закупуване на Thesis, мнения и съвети.
 Мнение Публикувано на: 11 Сеп 2020, 17:59 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 11 Сеп 2020, 17:55
Мнения: 6
Кара: Lancia Thesis 2.4 JTD
Здравейте колеги,
Продавам своята Lancia Thesis 2.4 JTD 150кс. , ако някой се интересува може да ми звънне за повече информация/ 0884077982 - Иван


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Thesis


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов