Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » За нашите братя и сестри... » www.fiat-bg.org




 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Странни проблеми с Bravo 1.6 16V
 Мнение Публикувано на: 10 Фев 2008, 11:46 
Offline

Регистриран на: 10 Фев 2008, 11:44
Мнения: 2
Местоположение: София
Здравейте! Обръщам се към вас с надеждата да октрием причините за поне част от следните интересни проблеми, които забелязвам по моята кола - FIAT Bravo SX 1.6 16V 103hp '96:

1) Първото нещо, което ми прави впечатление са нестабилните обороти при подаване на газ на място. Всеки е чувал "я подай 2000 оборота и задръж така". Ами на моята кола това е почти "мисията невъзможна". Подавам газ, задържам крак, а оборотите играят. Опитвал леко да компенсирам и става още по-трудно. Не знам доколко това е нормално за FIAT - някой ми каза че просто газта им била много чувствителна и се искал мнооооого опитен крак и тренировки за да се задържат дадени обороти. За мен това са глупости.

2) При загрят двигател, когато оборотите на празен ход са се нормализирали, т.е. от 1100 са паднали на ~850 при подаване на газ на место и отпускане на крака от педала на газта, се наблюдава следното явление: стрелката на оборотомера се качва нагоре пропорционално, след което слиза много бързо надолу и подминава заветните 850 оборота, като колата се задавя и аха-аха-да изгасне, след което се връща на мястото си и заковава 850-те оборота.

Моля, помогнете със съвет!

Поздрави,

Георги


P.S. В допълнение мога да кажа, че когато дръпна и задържа с ръка жилото на газта, откъм двигателния отсек, оборотите под 2500 отново не могат да се задържат стабилни. При един приятел, непрофесионалист, със "самоделна" VISA не излязоха никакви записани грешки.

Колкото до стъпковото моторче - изчакахме колата да загрее за да стабилизира ~850 оборота на празен ход. Изключихме от контакт и извадихме буксата от стъпковото моторче. Запалих отново, оборотите без стъпкововото моторче като че ли бяха малко по-високи - около 900-950, но отново при подаване рязко на газ, се повтаря историята от 2).

Идеи? :( :( :(

_________________
FIAT Bravo SX 1.6 16V '96


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Фев 2008, 17:05 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
МАП сензора какви стойности показа на виза-та
колата удряна ли е
винаги ли е било това или скоро се е появило
някъде да смуче въздух


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Фев 2008, 17:47 
Offline

Регистриран на: 10 Фев 2008, 11:44
Мнения: 2
Местоположение: София
hf hpe написа:
МАП сензора какви стойности показа на виза-та
колата удряна ли е
винаги ли е било това или скоро се е появило
някъде да смуче въздух


Aми не сме гледали MAP сензора какви стойности показва, защото и двамата не разбираме.
Колата може и да е удряна, но при предишен собственик. Прави го откакто я имам, ама може би сега се засили.
Как да разбера дали смуче въздух?

Благодаря предварително!

_________________
FIAT Bravo SX 1.6 16V '96


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Фев 2008, 22:15 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2006, 13:10
Мнения: 758
Местоположение: Русе
Кара: Киа
Колега със същия двигател съм като твоя и имах подобен проблем!!!

1. Виж си Ламбда сондата как е тое ясно, че не е изгоряла ма дали дава верни показания или вече е станала
" мудна "!
2. Датчика на коляновия вал ! Дори и да е ок ако е оригиналния е препоръчително да го смениш!( 50...60лв е нов )
3. Най-важно!!!! Кабелите на свещите!!!!!!!!!! Еиии човече казвам ти щях да се побъркам заради едни кабели !!!
Въоражаваш се с един мултицед( дори и от 3лв да е ) и мериш!!! Ако показанията на твоите надвишават 6...7килоОма( на студен двигател ) СМЕНЯШ!!!!!!!! Нооооооооо в магазина пак въоражем с мултицета и така си купуваш новите кабели!!!!!! Казвам го това от опит и щот съм им сърбал попарата! Няма да ти препоръчам никва конкретна марка щот са навъдиха кви ли не ментета вече.
Чакам да пишеш ко е станало!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 




Начало форум » За нашите братя и сестри... » www.fiat-bg.org


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов